Kira yardımı başvuru 2021

Kira yardımı başvuru 2021

Kirasını ödeyemeyenler, gereksinimi olanlar ve dar gelirlilere devlet kira yardımı sunuyor. Peki kira destekleri nasıl sağlanır kaç TL ödenir? İşte tüm merak edilenler...

Kirasını ödeyemeyene kaymakamlıklardan destek!

Parasal olarak zor şartlarda yaşayan ailelere, kiralarının ödeyebilmeleri kastıyla çok rakamda müessese ve kuruluş tarafından kira desteği veriliyor. Peki kira yardımı parası ne kadar? Kira yardımı nasıl alınır? İşte tüm merak edilenler...

Esnafa kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, başvuru yapan esnafların gündeminde. Başvuru süreci 31 Mart 2021'e kadar uzatılan gelir kaybı desteği ve kira yardımı, değerlendirmelerin bitirilmesiyle beraber ödenecek.

Esnaflar kiralarını ödeyemiyor!

Koronavirüs vakalarının Türkiye’de ilk görüldüğü süreçten bu yana en çok etkilenen küçük esnaf zor günler geçiriyor. Esnafların kira problemleri devam ediyor.

Ruhsar Pekcan: Kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlamıştır!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa kira yardımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Pekcan, "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlanmıştır" dedi. 

Esnafa kira desteğinde yeni fırsat!

Kovid-19 salgını sebebiyle zor günler yaşayan esnaf için destek başvurularında son gün 31 Mart 2021 olarak açıklandı. 

Kira ve gelir kaybı desteği için başvurular bugün yeniden başlıyor!

Ticaret Bakanı Pekcan, esnaf kira ve gelir kaybı desteği için başvuruların yeniden alınacağını duyurdu.

Kira yardımı başvuru 2021!

Kira yardımı başvuruları birçok vatandaş tarafından araştırılıyor.  Peki kira yardımı başvurusu nasıl yapılıyor? İşte kira yardımı başvuru 2021 şartları...

Esnafa kira desteğine 7 günde 1.2 milyon başvuru!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve gerçek kişi tacirlere yönelik destek kapsamında 5 Ocak sabahı itibarıyla başvuru sayısının 1 milyon 200 bini geçtiğini açıkladı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu verilerine göre, 30 Kasım 2020 itibariyle Türkiye'de 1 milyon 984 bin esnaf var.

O ödemeler için geri sayım başladı!

1 milyon 239 bin esnafa verilecek kira ve nakdi destekler için hazırlıklar tamamlandı. Bir iki gün içinde Resmi Gazete’de yayımlanacak genelge ile başvurular alınacak. Ödemelerin Ocak 2021'de yapılması planlanıyor.

Esnafa kira yardımı ne kadar yapılacak?

Kira yardımı ödemeleri sürüyor. Kovid-19 salgını sebebiyle ekonomik anlamda zorluk çeken işletmelere devlet tarafından kira yardımı sunulacak. Kira yardımı genelgesi 81 ilin valiliklerine iletilirken, işletme sahipleri kira yardımı başvurusuyla ilgili detayları araştırıyor. 

5 soruda 'esnafa kira yardımı' tüm detaylarıyla!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrası esnaflara yapılacak kira yardımı ile ilgili detayları paylaştı. Buna göre,  iş yeri kira olan esnafa, üç ay süreyle aylık 750 lira kira desteği verilecek.

Kentsel dönüşümde kira yardımı başvuruları nasıl yapılır?

Evi kentsel dönüşüme giren milyonlarca vatandaşa Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm için kira yardımı yapılıyor. Peki kentsel dönüşüm yardımı için başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Joe Biden, vergi indirimi ve kira yardımını içeren destek paketini imzaladı!

ABD Başkanı Joe Biden, Senato'nun ardından Temsilciler Meclisi'nde de onaylanan, düşük gelirli ailelere vergi indirimi ve kira yardımını da içeren destek paketini imzaladı.

Rize'de Deniz Sitesi sakinleri kira yardımı için başvurular başladı!

Rize'de kentsel dönüşüm çalışmaları dâhilinde yıkımı yapılan Deniz Sitesi sakinleri için kira yardımı başvuruları başladı.

Kentsel dönüşüm kira yardımı hangi şartlarda veriliyor?

Evini yenilemek isteyenler kentsel dönüşüm kira yardımı başvuru işlemlerini araştırıyor. İşte 2021 kentsel dönüşüm kira yardımı başvurusu ayrıntıları...

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2021 ne zaman açıklanacak?

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kira yardımı başvurusu onaylanan hak sahiplerine verilecek yardım miktarları her sene Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanıyor. Peki, Kentsel dönüşüm kira yardımı 2021 ne zaman açıklanacak?

Esnafa kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, başvuru yapan esnafların gündeminde. Başvuru süreci 31 Mart 2021'e kadar uzatılan gelir kaybı desteği ve kira yardımı, değerlendirmelerin bitirilmesiyle beraber ödenecek.

Faik Öztrak'tan kira yardımı eleştirisi!

Esnafın sorunlarına değinen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak kira yardımı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Burhanettin Bulut'tan esnafa kira yardımı açıklaması!

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Kovid-19 salgını sürecinde iş yerleri kapanan eğlence sektörü çalışanları ve müzisyenlerle buluştu. AÇEYDER Başkanı Feridun Özkan, sorunlarını anlattı. Bulut, "Esnafa sağlanan kira yardımı yeterli değil" dedi.

Esnafa kira yardımı ödemeleri ne zaman başlayacak?

Ticaret Bakanlığı, esnafa kira yardımı ve gelir kaybı için değerlendirmelerin yapıldığını açıklamıştı. Milyonlarca esnaf şimdilerde kira yardımının ne zaman yapılacağını merak ediyor. İşte kira yardımı ile ilgili merak edilenler...

Esnafa kira yardımı ödemeleri başladı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa kira yardımı ve gelir kaybı desteği ödemelerinin bugün başladığını söyledi.

Kira yardımı sorgulama e-devlet 2021!

Evi kentsel dönüşümde olan vatandaşlar tarafından kentsel dönüşüm kira yardımı tutarı merak ediliyor. Kira yardımı ile ilgili yapılan açıklama sonrası kentsel dönüşüm kira yardımı sorgulama 2021 başvuru işlemleri e-devlet üzerinden yapılabiliyor. İşte kira yardımı sorgulama e-devlet 2021...

Kira yardımı başvuru 2021!

Kira yardımı başvuruları birçok vatandaş tarafından araştırılıyor.  Peki kira yardımı başvurusu nasıl yapılıyor? İşte kira yardımı başvuru 2021 şartları...

Kiracılara 960 TL kira yardımı müjdesi!

Kirasını ödemeyen vatandaşlara müjde! Devlet kira ödemelerinde zorluk yaşayan vatandaşlara 960 TL kira yardımı yapıyor. Peki, kira yardımı nasıl alınıyor? İşte başvuru şartları...

Kira yardımı başvuru 2021 Haberi

Kira yardımı başvuru 2021

Kirasını ödemekte zorlananlar, ihtiyacı olanlar ve dar gelirli vatandaşlara kaymakamlıklardan kira yardım veriliyor. Peki kira yardımları nasıl sağlanıyor? Kira yardımı kaç TL ödeniyor? Kira yardımı almak için neler yapılması gerekiyor? 

Takvim'de yer alan habere göre; devletin sunduğu desteklerin önemli bir bölümü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeniyor.

KAYMAKAMLIKLARDAN KİRA YARDIMI

Devletin verdiği desteklerin önemli bir bölümü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeme yapılıyor.

Bu ödemelerin vatandaşlara yapılmasında ise kaymakamlıkların çatısı altında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları öne çıkıyor. Bu SYDV'ler vatandaşların ihtiyacı olması durumunda ise kira yardım desteği sunuluyor.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Kira yardımı desteğinden faydalanması amacıyla açıklanan tüm şartların yerine getirilmesi şartı bulunuyor. İlk şart ise gelir şartı; vatandaşların kira yardımından yararlanabilmeleri amacıyla aylık hane...