Konut satışları artıyor mu

Konut satışları artıyor mu

Hükümetin kamu bankalarıyla yaptığı faiz indirim kampanyası konut piyasasına hareket getirmişe benziyor. Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Tandoğan, haziran ayında satılık konutta son beş yılın en yüksek talebini gördüklerini söylüyor.

İnşaat sektörü 2019’un 2. yarısından umutlu!

Faiz indirimlerinin etkisi konut satışlarına yansıdı. Ağustos’ta konut satışları yıllık bazda yüzde 5.1 artarak 110 bin 538’e ulaştı. Faiz indirimine özel bankaların da katılmasıyla konut satışlarında pozitif seyrin devamı bekleniyor...

Konut satışlarının Eylül'de iki katına çıkmasını bekliyoruz!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan yaptığı açıklamada konut satışlarının Eylül'de Ağustos'a göre iki katına çıkmasını beklediklerini söyledi.

Konut satışında Ağustos tablosu umut veriyor mu?

Konut satışları ağustosta geçen yılın üstüne çıktı ve bu yılın en yüksek satışı gerçekleşti ama önemli olan ilk satışlar ve oradaki artış konut stokunu eritme umudunu yeşertecek boyutta değil...

Faiz indirimi konut piyasasını canlandırdı!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay yaptığı açıklamada faiz indiriminin konut piyasasını canlandırdığını söyledi.

Konut satışları hız kesmiyor!

Türkiye'de en güvenli yatırım araçlarından biri olan konut sektöründe, satışlar son 6 yılda sürekli artış gösterdi

Konutta satışlar artıyor mu?

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, gerek kamu gerekse sektör oyuncuları tarafından atılan adımları olumlu buluyor.

Gayrimenkule talep patladı!

İlk beş ayda banka kredileri adette yüzde 30, hacimde yüzde 19 büyüdü. 10 yıl vadeli konut kredilerinde faiz oranları yüzde 1'in altına düştü.

Bu yıl konut satışlarında 5 milyar dolar aşılacak!

Gayrimenkul uzmanı Haluk Sur, yabancı yatırımcı çeken en önemli sektörlerin başında gayrimenkul sektörünün geldiğini belirterek, 'kartopu etkisiyle giderek büyüyen bir yapının oluşması risklidir' dedi.

Konut satışları Ağustos'ta artmaya başladı!

Konut satışlarındaki yedi aylık gerilemeye rağmen, gelişmekte olan ülkeler gayrimenkul bilgi sistemi Reidin verilerine göre, fiyatlar Ağustos sonu itibarıyla yıllık bazda yüzde 16.76 yükseldi...

Konut satışları düşüyor, konut kredisi kampanyaları artıyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) konut satış verilerini açıkladı. Verilerde görülen büyük düşüşün hemen ardından Ziraat Bankası’ndan dev konut kredisi kampanyası geldi. Düşen konut satışları konut kredisi kampanyaları ile canlandırılmaya çalışılıyor.  

Batman’da konut satışları artıyor!

Türkiye genelinde konut satışları ve fiyatlarında düşüş yaşanıyor. Düşüşün en büyük nedenlerinden biri döviz fiyatlarındaki aşırı oynaklık nedeniyle yatırımcıların gayrimenkul yerine finans yatırımlarına yönelmesi olarak gösteriliyor.

Konut satışları tam gaz devam ediyor!

İki haftadır ekonomi çok iyi. Yıllık büyüme yüzde 4 oldu. İhracat artıyor. Konut satışları tam gaz. Dolar fiyatı geriliyor. Döviz bollaşıyor. Borsa yükselişte. Bahar havası herkesi memnun ediyor...

Konut satışları İzmir ve Ankara'da artıyor!

2015 Ekim sonu itibariyle geçen yılın aynı dönemine kıyasla İstanbul'da konut satışları yüzde 3 azalırken, İzmir'de yüzde 11, Ankara'da ise yüzde 13 artış yaşandı.

Antalya'da konut satışları artıyor!

Antalya'da konut satışları yüzde 5.3lük artışla 52 bin 624 olarak gerçekleşirken, en çok satış ise 10 aylık periyotta 193 bin 90 ile İstanbul'da gerçekleşti.

İspanya'da konut satışları Haziran'da yüzde 17 arttı!

İspanya’da konut satışları Haziran'da geçen yıla göre yüzde 17 arttı. Demokrasinin başlangıcından bu yana en büyük ekonomik durgunluktan toparlanan İspanya, bu yükselişle 2014 yılının Mart ayından beri olan en büyük yükselişini kaydetti.

Konut satışları hız kesmiyor! Kim alıyor bu evleri?

2015’te de konut satışları açısından iyi bir dönem geçiriliyor. Hatta son üç yılın artış rekoru kırılmış durumda. Peki kim alıyor bu evleri? Piyasa nereye gidiyor?

Haziran'da ipotekli konut satışları yüzde 36,3 oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları 2015 Haziran ayında 110 bin 657 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 36,6 oldu.

İpotekli konut satışları Haziran'da yüzde 26,5 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu.

Haziran'da konut satışları yüzde 19,1 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu. 2014 yılı Haziran ayında 92.936 konut satılmıştı.

2006 yılında İsthanbul Evleri'nde konut satışları başlamış!

2006 yılında Han Yapı Gayrimenkul'ün ilk projesi olan İsthanbul Evleri Beylikdüzü'nde konut satışları başlamış. Depreme karşı yüzde 100 güvence veren, 108 dönüme kurulan projedeki konutların metrekare birim fiyatı bin liradan başlıyormuş.

Şanlıurfa'da konut satışları yüzde 1,18 düştü!

Şanlıurfa'da geçen ay konut satışları 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 1,18 azaldı Emlak ve gayrimenkul piyasasının nabzını tutan araştırma şirketi Reidin-Gyoder'in raporu açıklandı.

Şanlıurfa'da konut satışları yüzde 1,18 azaldı!

Emlak ve gayrimenkul piyasasının nabzını tutan araştırma şirketi Reidin-Gyoder'in raporu açıklandı.Rapora göre Şanlıurfa'da geçen ay konut satışları 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 1,18 azaldı.

Konut satışları artıyor mu

Konut satışları artıyor mu Konut satışları artıyor mu


Pandemi sürecinde hükümetin açıkladığı konut destek paketi kapsamında konut faiz oranları yüzde 0,64 ile kamu ve katılım bankalarında son yılların en düşük seviyesinde. Ödemeleri bir yıl ertelemeli, 15 yıl vadeli kampanya sayesinde ev sahibi olmak isteyenler için fırsat doğdu. Ekonomist'ten Levent Gökmen Demirciler Hürriyet Emlak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari işlerden Sorumlu Eş Genel Müdürü Zeynep Tandoğan ile kampanya sonrası emlak piyasasını konuştu.

Faiz indirim kampanyası piyasalara, işlemlerinize nasıl yansıdı?

Kampanyanın açıklandığı ilk günlerden itibaren satılık talebi geçtiğimiz beş yılın en yüksek seviyesinde. Öyle yüksek bir seviyeden bahsediyoruz ki en yakın dönemle kıyasladığımızda 2,5 kattan daha fazla bir büyüme görüyoruz. Satılık talebindeki müthiş artış, kiralık talebini biraz yavaşlattı. Mayıs ayının son haftasında kiralık talebi yüzde...