levent iett imar planı

levent iett imar planı

Arazi planlama yetkisinin Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu belirten Başkan Topbaş, “Levent'teki arazimizle ilgili yargıdan farklı bir sonuç çıksa bile öngörülen düzeltmeler yapıldıktan sonra arazinin tekrar satışını yaparız” dedi.

Levent Camii'nin temeli Cuma günü atılıyor!

Levent’te, mülkiyeti Maliye Bakanlığı’na ait olan ve 2016 yılında İBB Meclis kararıyla imar planı değişikliğiyle cami alanına alınan 18 bin 450 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerine Levent Camisi'nin temeli atılıyor.

Levent Akdoğan: Ev almak için acele edin!

Kayseri İmar ve İnşaat Müteahhitleri Dayanışma Derneği Başkanı Levent Akdoğan, faizlerin 0,79’a düşmesinin ardından 2020 yılında rekor seviyede konut satışı beklediklerini anlattı. Akdoğan, “Ev sahibi olmak isteyenlere de 2020 yılının ilk çeyreğine kadar almalarını öneriyorum'' dedi.

Levent İETT Garajı park yapılsın talebi!

İBB’nin iştiraki İmar A.Ş’ye ait 46 bin 241 metrekarelik Levent İETT Garajı arazisini Dubai şeyhine satılmıştı. Dubai şeyhi almaktan vazgeçince meslicten park yapılsın talebi geldi…

Levent'teki İETT garajı arazisi yeşil alan mı olacak?

AKP, gayrimenkul sektörüyle ilgili dikkat çeken bir adım daha attı. AKP’li meclis üyeleri, bir önceki dönemde satılması için İBB’nin iştiraki İmar A.Ş’ye devredilen bazı arsaların yeşil alan olması için bir teklifte bulundu.

Levent Akdoğan: Konut almak için doğru zaman!

Kayseri İmar ve İnşaat Müteahhitleri Dayanışma Derneği ve Kayimder Başkanı Levent Akdoğan, konut kredilerinde yaşanan düşüşünün büyük bir fırsat oluşturduğunu söyledi.

Topkapı İETT garajı park olacak! 

İBB Meclisi Eylül toplantısında Topkapı'da bulunan İETT garajının imar planıyla ilgili bir değişiklik yaptı. Yaklaşık 50 yıldır İETT garajı olarak arazinin park olmasına karar verildi. 

‘Levent Çarşı’da konutlar ofis olmasın’ itirazına ret!

Türkiye’nin ilk toplu konut projelerinden biri olarak hayata geçirilen ve kentsel sit olarak tescil edilen Levent'te villa tipi evlerinin işyeri olarak kullanılmasına izin veren imar planı iptal edildi.

Levent Doğal Tarihi ve Kentsel Sit Alanı imar planı askıya çıktı!

Levent Doğal Tarihi ve Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı bugün İBB tarafından askıya çıkarıldı..

Ankara'da imar hakkında mahkeme kararlarına uyulmadığı iddiası mecliste!

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara'da imar işlerine dair verilen mahkeme kararlarına uyulmadığı iddiasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Gök sorularını Başbakan Yıldırım'a sordu.

Polatlı Belediyesi'nin imar uygulaması TBMM gündeminde!

Polatlı Belediyesi tarafından yapılan bir imar uygulaması meclis gündemine taşındı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Levent-Hisarüstü Metro Güzergahı imar planı askıda!

İstanbul Beşiktaş - Sarıyer İlçeleri, Levent-Hisarüstü Metro Güzergahına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı nazım ve uygulama imar planı askıya çıktı...

Ankara Şereflikoçhisar OSB imar planı onaylandı!

Ankara Şereflikoçhisar'ın Organize Sanayi Bölgesinde sona yaklaşılıyor. Şehir Plancısı Levent Ayanlar tarafından hazırlanan imar planı uzun uğraşlar sonucunda onaylandı.

İçerenköy İETT Sitesi imar planı yeniden askıda!

İstanbul Ataşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi İETT Sitesi kentsel dönüşüm amaçlı 1/5.000 ölçekli nazım ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği yeniden askıya çıkarıldı...

levent iett imar planı Haberi

levent iett imar planı

Saraçhane Belediye Sarayı'nda gazetecilerin satışı yapılan Levent'teki eski İETT arazisiyle ilgili sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, söz konusu arazinin daha önceden imarlı olduğuna dikkat çekerek, “Buranın satışıyla ilgili olarak Meclisimiz Başkanlığa yetki verdi. Daha sonra satıştan iyi bir değer elde etmek adına imar üzerinde bir değişiklik talep ederek, zemin altının emsal dışı tutulmasını istedik, Meclis bunu kabul etti. Söz konusu arazinin satışının da bu doğrultuda yapıldı. Meclisimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben, bu kararın arkasında duracağız. Satın alan firma hiç çekinmeden bedelini yatırsın, işlemine devam etsin. Zorlu Grubu aynı koşullarda olmasına rağmen bedelini yatırdı, şu anda proje çalışmasını sürdürüyor” diye konuştu.

Bu arazinin...