polimeks Aşkabat Uluslararası Havaalanı

polimeks Aşkabat Uluslararası Havaalanı

Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı. 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı...

Polimeks'ten Türkmenistan'a havaalanı ve kompleks projesi!

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek Asya Kapalı Salon Dövüş Sanatları Oyunları'na Türk müteahhitlik firması Polimeks adını yazdırdı. Türkiye’nin birinci inşaat şirketi olan Polimeks, hem Aşkabat Havaalanı hem de Olimpiyat kompleksine imza attı.

Aşkabat Havalimanı açıldı!

Uygulama projesi ve iç mekan tasarımı Tekeli-Sisa Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Aşkabat Uluslararası Havalimanı, Türkmenistan’ın hızla artan yerli ve yabancı yolcu trafiğini karşılamak üzere inşa edildi.

Aşkabat Uluslararası Havalimanı 2.2 milyar dolara mal oldu!

Türkiye’nin en büyük yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden biri olan Polimeks’in, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yapımını üstlendiği Aşkabat Uluslararası Havalimanı 2.250 milyar dolara mal oldu.

Türkmenistan Aşkabat Uluslararası Havalimanı açıldı!

Türkmenistan Aşkabat Uluslararası Havalimanı, başkentte Berdimuhamedov'un ev sahipliğinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Aşkabat Uluslararası Havalimanı hizmete açıldı!

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yapımını üstlendiği Aşkabat Uluslararası Havalimanı, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedow’un ev sahipliğinde düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Aşkabat Uluslararası Havaalanı'nda şilte gabion ve geotekstil kullanıldı!

Türkmenistan’ın hızla artan yerli ve yabancı yolcu trafiğine cevap verebilmek için mevcut havaalanı tesislerinin yerine inşa edilen Aşkabat Uluslararası Havaalanı’nın drenaj kanallarında çok özel bir proje gerçekleştirildi.

Polimeks'ten Türkmenistan'a dev spor kompleksi!

Aşkabat'ta Türk firması Polimeks'in inşaa ettiği dev Olimpiyat Parkı için Türkmenistan 5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Olimpiyat için planlanan tesisler, 2017 Asya Salon ve Savaş Sanatları Oyunları'nın ev sahibi olacak.

Polimeks'ten Aşkabat'a 5 milyar dolarlık olimpik köy!

2017 Asya Salon ve Savaş Sanatları Oyunları’na ev sahipliği yapacak Türkmenistan’da dev bir spor kompleksi yükseliyor. 5 milyar dolar bütçe ayrılan tesisleri, Türk şirketi Polimeks inşaa ediyor.

Aşkabat Uluslararası Havaalanı 2. yolcu terminali açıldı!

Türk müteahhitlik şirketi Polimeks İnşaatın 2 milyar 253 milyon dolara yapımını üstlendiği Aşkabat Uluslararası Havaalanın 2. yolcu terminali, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov'un katılımıyla hizmete açıldı.

Türkmenistan'da Polimeks'in inşa ettiği havaalanı hizmete açıldı!

Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı. 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı...

Türkmenistan'a 9 ayda 9 milyar dolarlık inşaat yaptık!

Türk inşaat şirketlerinin en çok iş aldıkları ülke olan Türkmenistan'da Türk müteahhitler 2013 yılının ilk 9 ayında 9 milyar dolarlık iş alarak yeni bir rekora imza attılar. Enson Polimeks Aşkabat'ta Olimpiyat Köyü'nün 3. etap inşaatını almıştı...

Polimeks İnşaat, Aşkabat Havaalanı projesinin ihalesini kazandı!

Türkiye’nin en büyük yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks İnşaat, 2 milyar 253 milyon dolar değerinde olan Aşkabat Uluslararası Havaalanı projesinin anahtar teslimi ihalesini kazandı

Ataşehir Uluslararası Finans Merkezi 15 karede!

Özgüven Mimarlık tarafından tasarlanan Ataşehir Uluslararası Finans Merkezi 800 bin metrekare alana kurulacak

polimeks Aşkabat Uluslararası Havaalanı

polimeks Aşkabat Uluslararası Havaalanı polimeks Aşkabat Uluslararası Havaalanı


Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı.Toplam 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı. 14 bin metrekare alana inşa edilen 2. yolcu terminali saatte bin 200 yolcuya hizmet verecek. Söz konusu terminalde iç hat, CIP, dış hat seferleri yapılacak. Törende kısa bir konuşma yapan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, yürüttükleri açık kapılar siyaseti çerçevesinde ticari ve ekonomik ilişkilere daha fazla önem verdiklerini söyledi. Ülkesinde sivil havacılık sektörünün kalkınması için 2012-2030 yılları kapsayan bir kalkınma programının hazırlandığını söyleyen Berdimuhamedov, bu kapsamda yapımına başlanan Aşkabat Uluslararası Havaalanı projesinin iki etapta inşa edileceğini kaydetti. Türkmen lider, yeni havaalanının ana terminalinin yapımına kadar 2. terminalin yolculara hizmet edeceğini belirtti....