swap faizleri yükseldi

swap faizleri yükseldi

Merkez Bankası, FX kotasyon swap işlemlerinde TL cinsi faiz oranını yüzde 17'ye yükseltti.

Konut kredisi faizleri yükseldi!

Merkez Bankası'nın sıkılaştırma adımları konut kredisi faiz oranlarını etkiledi. Buna göre konut kredisi faizleri 16 Ekim haftasında önceki haftaya göre 6 baz puan yükselerek 15.10'a ulaştı.

Konut kredisi faizleri yıllık yüzde 11,66’ya yükseldi!

BDDK'nın temmuz ayına ilişkin bankacılık sektörü verilerine göre; konut kredisi faizleri yıllık yüzde 11,66’ya yükseldi.

Garanti BBVA konut kredisi faizleri yükseldi!

Garanti BBVA konut kredisi faizlerinde artışa gitti. Bankanın konut için kredi faiz oranları 4 puan yükseldi

Enflasyon Endeksli Konut Kredisi faizleri yükseldi!

Bankaların enflasyon endeksli konut kredisi faiz oranları Temmuz ayı TÜFE’de yaşanan artışa bağlı olarak yükseldi. Enflasyon Endeksli Konut Kredisi faiz oranları 7 puan arttı.

Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yükseldi!

Konut kredisi faiz oranlarının artması ile kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları da yükseldi. Kentsel dönüşüme devlet desteği ne kadar? En düşük kentsel dönüşüm konut kredisi hangi bankada?

Yapı Kredi konut kredisi faizleri yükseldi!

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranları yükseldi. Banka 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.8’e çıkardı.

Avro Bölgesi'nde konut fiyatları yükseldi!

Avrupa İstatistik Ofisinin (Eurostat) bugün yayımladığı verilere göre, konut fiyatları 2015'in dördüncü çeyreğinde, önceki yılın aynı dönemine kıyasla Avro Bölgesi’nde yüzde 2,9 ve Avrupa Birliği’nde (AB) yüzde 3,8 yükseldi.

Esenler'de konut fiyatları 500 bin TL'ye yükseldi!

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, dünyanın en büylük kentsel dönüşüm projesini başlattıklarını anlattı. Göksu, eskiden 70-80 bin lira olan ev fiyatlarının şimdi 500 bin liraya yükseldiğini kaydetti.

Site ve apartman aidatları yüzde 30 yükseldi!

Site ve apartman giderleri için daire başına ödenen ücretler yüzde 20 ile yüzde 30 arasında yükseldi. Bu durum mesken sakinlerini rahatsız etti. Özellikle toplu konutlarda, sitelerde yasayanlar, yükselen fiyatlardan daha çok rahatsız.

BİM’in mağaza sayısı 4 bin 972’ye yükseldi!

BİM İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Müdürü Aykaç: “BİM olarak yüzde 20 hedefini aşarak yüzde 21 büyüdük. Ciromuzu 17,4 milyar Türk lirasına çıkardık. Yıl sonu itibarı ile BİM’in mağaza sayısı 4 bin 972’ye yükseldi, çalışan sayısı ise 30 bini aştı” dedi.

Almanya'da inşaat üretimi Ocak'ta yüzde 7 yükseldi!

Almanya'da sanayi üretimi yılın ilk ayında beklentilerin oldukça üzerine çıkarak aylık ve yıllık bazda yüzde 3,3 arttı. Almanya'da, ocak ayında enerji üretimi yüzde 0,1, inşaat üretimi de yüzde 7 yükseldi.

Konut kredi faizleri 2011 seviyelerine yükseldi!

Konut sektörü 2016'ya büyük beklentilerle girerken, satışlarda önemli rol oynayan kredi maliyetleri sektörün iyimser havasını desteklemiyor. Merkez Bankası'nın verilerine göre bankaların konut kredilerinde ortalama yıllık faiz yüzde 14.47'ye yükseldi.

Emlak alanların oranı yüzde 3’e yükseldi!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Abdurrahman Yıldırım bugünkü köşe yazısında TÜİK 2015 Yapı İzin İstatistikleri'ni değerlendirdi. Yıldırım, Emlak alanların oranı da yüzde 2.6’dan yüzde 3’e yükseldiğini belirtti.

swap faizleri yükseldi Haberi

swap faizleri yükseldi

Merkez Bankası döviz/altın karşılığı gerçekleştirilen FX kotasyon swap işlemlerinde bir hafta vadeli TL cinsi faiz oranı yüzde 15,00  seviyesinden yüzde 17,00 seviyesine yükseltti.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Merkez Bankası dün politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale  faiz oranını piyasa beklentisi doğrultusunda yüzde 15,00’ten yüzde 17,00'ye yükseltilmişti.

TCMB en son 20 Kasım tarihinde swap faizini yüzde 13,25'ten yüzde 15,00'e çıkarmıştı.

Merkez Bankası swap ihaleleri limitini artırdı!

Merkez Bankası swap faizini yükseltti!