van kentsel dönüşüm son hali

van kentsel dönüşüm son hali

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan depremlerin üstünden 3 yılı aşkın bir zaman geçti. Kentte ağır hasarlı binaların yıkımı hala devam ediyor..

Van Erciş'te kentsel dönüşüm tanıtım toplantısı yapıldı!

Van'ın Erciş ilçesinde "Kentsel Dönüşüm 2. Etap Projesi"nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm projesi Van Blokları’ndan başladı!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinin birinci etap startı Van Blokları’ndan verildi. 2 milyon 300 bin metrekare yeni yapı yapacaklarını belirten Başkan Demircan, “Buranın yüzde 80'ini vatandaşa veriyoruz'' dedi.

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm için ilk adım atılıyor!

Türkiye'nin en büyüğü olan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi için ilk kazma yakında vurulacak. Söz konusu alan 2 milyon 250 bin metrekare büyüklüğe sahip. Kentsel dönüşümde ilk kazma Van Blokları'na vurulacak...

Van İpekyolu'ndaki 2 mahallede kentsel dönüşüm yapılacak!

Bakanlar Kurulu kararı gereğince, Van'ın İpekyolu İlçesi'ne bağlı Şerefiye ve Çarşı Mahalleleri'ndeki bazı alanlar kentsel dönüşüm alanı ilan edildi..

Van deprem ve kentsel dönüşüm çalıştayı sona erdi!

Van Büyükşehir Belediyesinin Van depreminin yıldönümünde gerçekleştirdiği “Deprem ve Kentsel Dönüşüm Çalıştayı” dün son erdi.

Kentsel dönüşüm elektrik talebinin büyümesinde etkili!

Enerjisa Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Kıvanç Zaimler, "Kentsel dönüşüm elektrik talebinin büyümesinde etkili rol oynuyor" dedi. 

Van Erciş'te kentsel dönüşüm ihalesi 15 Mayıs'ta!

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Van Erciş'te hayata geçecek kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bilgi verdi. Çifti, dönüşüm ihalesinin 15 Mayıs'ta gerçekleşeceğini söyledi.

Van Erciş Kentsel Dönüşüm projesi halka anlatıldı!

Van’ın Erciş ilçesinde TOKİ ile Erciş Belediyesi arasında 2012 yılında imzalanan protokoller kapsamında başlatılan Van Erciş Kentsel Dönüşüm projesi halka anlatıldı.

Erciş'te kentsel dönüşüm koordinasyon kurulu oluşturuldu!

Van’ın Erciş ilçesinde kentsel dönüşüm projesiyle ilgili konuların daha hızlı yürütülmesi amacıyla “Kentsel Dönüşüm Koordinasyon Kurulu” oluşturuldu.

Van Kara Yusuf Paşa Camii kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıyor!

Van'ın Erçiş ilçesinde kentsel dönüşüm birinci etap çalışmaları devam ediyor. Kentsel dönüşüm birinci etap çalışmalarına eski Kara Yusuf Paşa Camisi'nin yıkımıyla sürdürülüyor.

Van Erciş'te kentsel dönüşüm yıkımları başladı!

Van’ın Erciş ilçesinde, TOKİ tarafından 44 hektar alan içerisinde yapılacak olan kentsel dönüşüm birinci etap çalışmaları eski Kara Yusuf Paşa Camisi’nin yıkımıyla start aldı.

Van Erciş'te kentsel dönüşüm ödemeleri yapıldı!

Van’ın Erciş ilçesinde kentsel dönüşüm 1. etap ödemelerinin 1 Nisan 2016 tarihi itibarıyla banka hesaplarına yatırıldığı belirtildi.Kentsel dönüşüm ödemeleri Erciş’e birçok alanda rahat nefes aldıracak.

Yeni başlayanlar için 10 adımda kentsel dönüşüm!

Yeni Meram Gazetesi'nin yazarlarından olan Av. Duygu Kıvanç Kulbay yeni başlayanlar için kentsel dönüşümü anlattı. İşte Kıvanç Kulbay'ın o yazısı...

van kentsel dönüşüm son hali Haberi

van kentsel dönüşüm son hali

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan depremlerin üstünden 3 yılı aşkın bir zaman geçti. Kentte ağır hasarlı binaların yıkımı hala devam ediyor. Van depremi ile hızlanan ve tüm Türkiye'yi içine alarak devam eden 'Kentsel Dönüşüm' tartışması ise bugünlerde bir kez daha gündem olmuş durumda. Konuyla ilgili görüştüğümüz İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Van Şube Başkanı Kamuran Turgut, " 'Kentsel Dönüşüm' ranta dönüşmemeli" diyor. 'Kentsel Dönüşüm' projesinin faydalarının da olduğunu belirten Turgut, devletin deprem görmüş Van halkına bu konuda yardımcı olması gerektiğini belirtti.


"SONUÇ ALAMADIK"

Van'da deprem sonrası ağır hasarlı ve riskli binalarını yıkan veya AFAD tarafından yıkılanlar için vatandaşların kentsel dönüşüm imkanlarından yararlanamadığı ve bu haksız uygulamanın giderilmesi amacıyla yakın bir tarihte Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'yi makamında...