İzmir Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

İzmir Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!İzmir Büyükşehir Belediyesi, 32 hektar büyüklüğündeki Uzundere kentsel dönüşüm alanında bin 422 bağımsız birimin yapımını kapsayan 3'üncü etap için anahtar teslim ihalesini 29 Temmuz tarihinde gerçekleştirecek.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, 32 hektar büyüklüğündeki Uzundere kentsel dönüşüm alanında bin 422 bağımsız birimin yapımını kapsayan 3'üncü etap için anahtar teslim ihalesini 29 Temmuz tarihinde gerçekleştirecek.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; şehrin her yerinde sağlıklı bir yapılaşma ve dönüşüm hayata geçireceklerine vurgu yapan  İzmir  Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuyla ilgili kouştu. Soyer, “Belediye vatandaşın hakkını koruyacak, hiçbir vatandaşımızın hakkına zerre kadar toz kondurmayacağız. Deprem ve diğer afetlere hazır, dirençli yaşam alanları oluşturacağız” ifadelerini kullandı. 

İzmir Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

Proje bitirildiğinde toplamda 3 bin 800 birim konut, ticaret, ofis ve otel kompleksi inşa edilmiş olacak. Bölgede gençlik merkezine, buz pistine, yarı olimpik yüzme havuzuna, basket-futbol sahalarına, tenis kortuna, sosyal-kültürel merkezlere, pazar alanına, otoparka ve daha fazla yeşil alana yer verilecek.

Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı’nda birinci ve ikinci etabı bitiren İzmir Büyükşehir Belediyesi 817 bağımsız birimi hak sahiplerine teslim etti. Büyükşehir'in, üçüncü etapta bin 422 bağımsız birim hayata geçireceği belirtildi. İlk iki etabın bitirilmesiyle birlikte bölgede alt yapı çalışmaları da hızlandı.

İzmir Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

7 ADADA TOPLAMDA 422 BAĞIMSIZ BİRİM

Üçüncü etap yapım ihalesi kapsamında, yüklenici firmanın 7 adada toplamda bin 422 bağımsız birimi hayata geçireceği açıklandı. İhale çerçevesinde iki imar adasının tamamen yükleniciye ait olup diğer beş imar adasında yüklenici ve hak sahiplerine ait bağımsız birimlerin ortak hisseyle yapılacağına dikkat çekildi. Etap bütününde Belediye hissesi olarak herhangi bir bağımsız birimin alımının yapılmayacağı da aktarıldı. İhale çerçevesinde paylaşımın yüzde 57 yüklenici, yüzde 43 hak sahiplerinin payı şeklinde belirlendiği açıklandı. 

İzmir Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

MASAL EVİ, KÜTÜPHANE, ETÜT MERKEZİ DE OLACAK

Uzundere dönüşüm alanında ayrıca sakinler için Masal Evi, kütüphane ve etüt merkezi de inşa edileceği ifade edildi. Gençler için de eğitim ve öğretim hizmetlerine destekte bulunacak fonksiyonların bir arada sağlanacağı belirtildi. Bölge kadınlarının meslek kurslarına katılırken çocuklarını Masal Evi'ne bırakabileceği ifade edildi.

İzmir Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi için yeni ihale!