Çukurova Balkon

Karatay Belediyesi bu yıl 688 daireyi teslim edecek!

Karatay Belediyesi bu yıl 688 daireyi teslim edecek! Karatay Belediyesi bu yıl 688 daireyi teslim edecek!

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye öncülüğünde yaklaşık 22 toplu konut projesinin hayata geçtiğini ve toplamda 11 bin 416 dairenin yapıldığını açıkladı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye öncülüğünde yaklaşık 22 toplu konut projesinin hayata geçtiğini ve toplamda 11 bin 416 dairenin yapıldığını açıkladı. Yapımı devam eden kooperatiflerde teslim edilen daire sayısının 6 bin 357 olduğunu ifade eden Hançerli, 2015 yılı içerisinde ise yapımı tamamlanan 688 dairenin üyelere teslim edileceğini kaydetti. 


Karatay Belediyesi ve Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen Mesleki Eğitim İşbirliği protokolü çerçevesinde Karatay Belediyesi öncülüğünde kurulan kooperatiflerin yönetim ve çalışan kadrosuna "Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi" kursu verilmeye başlandı.


Karatay Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen eğitim programına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Halk Eğitim Müdürü İbrahim Sardoğan, kooperatif başkanları ve yöneticileri katıldı. Eğitim öncesi kısa bir konuşma yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Belediyesi öncülüğünde yaklaşık 22 toplu konut projesinin hayata geçtiğini ve toplamda 11 Bin 416 dairenin yapıldığını vurguladı. Yapımı devam eden kooperatiflerde teslim edilen daire sayısının ise 6 Bin 357 olduğunu belirten Hançerli, 2015 yılı içerisinde ise yapımı tamamlanan 688 dairenin üyelere teslim edileceğini dile getirdi.Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile gerçekleştirilen bu eğitim ile daha bilinçli ve kaliteli bir hizmetin halka sunulması noktasında faydalı olacağını kaydeden Başkan Hançerli, Karatay'da büyük çapta yapılan 5 Milyon metrekarelik Revizyon İmar Planı ile ilçenin gelişmesi daha hızlı ve planlı bir şekilde olacağını sözlerine ekleyerek, eğitimin hayırlı olmasını diledi.


Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Sardoğan ise konuşmasında protokol çerçevesinde planlanan "Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi" nin 1 haftayı kapsayan 40 saatlik bir eğitim programı olduğunu vurgulayarak derslere devamsızlık yapılmaması konusunda özen gösterilmesi gerektiğini kaydetti.


Protokol konuşmalarının ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Öznur Zengin, kooperatifçiliğin tanım ve özellikleri ile teorik bilgilerin yer aldığı bir eğitim verdi.


Konya Haber Gazetesi