03 / 07 / 2022

Karşıyaka Stadı'nın altyapı çalışmaları bitti!

Karşıyaka Stadı'nın altyapı çalışmaları bitti!

Karşıyaka Spor Kulübü stat inşaatında altyapı ve zemin çalışmalarının bitti, üst yapı aşamasına gelindi, yeni spor salonu ve kamp tesisi için de ihale aşamasında. Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu, 29 Aralık Salı günü yapılacak olağanüstü genel kurul kararının, takıma daha önce destek olacağını açıklayan iş adamı Erdal Acar'la yaşanan fikir ayrılıkları nedeniyle alındığını bildirdi.


Yapılan yazılı açıklamada, göreve gelirken yönetim kurulunun önceliğinin tesis ve stat olduğunu, bu doğrultuda Karşıyaka Stadı için devletten 140 milyon lira karşılıksız yatırım ve kaynak sağlandığı kaydedildi.


Stat inşaatında altyapı ve zemin çalışmalarının bittiği, üst yapı aşamasına gelindiğini, yeni spor salonu ve kamp tesisi için de ihale aşamasında olunduğu belirtildi.


Kongreye gidilmesinin tek bir nedeninin olduğunun bildirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


"Sayın Erdal Acar, 'kulübün tüm borcunu ödeyeceğim, üstüne de şampiyon bir takım yaratacağım' demişti. Reddedilmesi mümkün olmayan, müthiş heyecan verici bir teklifti. Önemli maddi katkılar da sağlandı. Bu anlamda çok teşekkür ederiz. Ancak geldiğimiz noktada kendisi ile derin fikir ayrılıkları ve kulübümüzün bekasını ilgilendiren sorunlar yaşıyoruz. Hatırlarsanız bizleri göreve getirdiğiniz kongrede, 'bu konuda tek karar verici olmayacağız, gerekirse kongre yapacağız, bütün bilgileri sizlerle paylaşacağız, görüş ve önerilerinize müracaat edeceğiz, açıklık ana prensibimiz olacak' demiştik. İşte şimdi kongremizi yapıyoruz, bu sözümüzü yerine getiriyoruz. En büyük ve vazgeçilmez tek karar merci olan kongremizin ve çok değerli kongre üyelerimizin en doğru kararı vereceklerinden şüphemiz yoktur."


Kongre üyelerine çağrıda bulunulan açıklamada, "Lütfen gelin ve oy kullanın. Karşıyaka Spor Kulübümüzün menfaatleri ortak paydamız olsun" denildi. 


AA