04 / 07 / 2022

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi dahilinde teslimler başlıyor. Uğurevler Mahallesi’nde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde anahtar teslimleri 11 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek. Kayseri'ye bağlı Kocasinan Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve 7’den 70’e herkesi mutlu eden Kentsel Dönüşüm Projeleri büyük bir hızla devam ederken bir yandan da dönüşümle hak sahipleri yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Kocasinan Belediyesi'nde yer alan habere göre; dönüşüm çalışmaları dahilinde 11 Aralık Cumartesi günü saat 14.30’da Uğurevler Mahallesi’nde Anahtar Teslim Töreni gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, tüm Kayserilileri törene davet etti.

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Kentsel dönüşümle tarihe geçecek projeleri hayata geçiren Başkan Çolakbayrakdar, derme çatma evlerde yaşarken dönüşümle modern konutlara sahip olan hak sahipleriyle duygusal anlar yaşadıklarını söyleyerek “Kentsel dönüşüm yaptığımız her mahallemizde hayatlara tanık olduk, hemşehrilerimizin gönlüne dokunduk” dedi. “Kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz” diyen Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Mahallelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Kocasinan sınırları içerisinde yenilenmesi gereken mahallerimizi, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yeniliyoruz. Dönüşümle yapılması gereken çevre düzenlemesi, parklar ve yeşil alanlar gibi sosyal yaşam alanlarını eşzamanlı olarak yapıyoruz. Özellikle dönüşümde vatandaşlarımızın duası tarif edilemez. Bütün gayretimiz, vatandaşlarımızın duasını alabilmek içindir. Hemşehrilerimizin taleplerine cevap verebilmek için her alanda çalışıyoruz. Dönüşüm çalışmalarından biri olan Uğurevler ’in beklentisi ise okul ve aile sağlık merkezini yaptık. Burada da hızlı bir şekilde dönüşüm gerçekleştiriyoruz”.

Kentsel dönüşümle Kayseri’de yaşayan tüm vatandaşların memnuniyetini ve yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Uğurevler Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 11 Aralık Cumartesi günü saat 14.30’da daire ve işyerinden oluşan etabın anahtar teslim törenini gerçekleştireceğiz. Bundan sonra da yeni konutların yapımıyla devam edecek ve biten konutların da anahtar teslimlerini yapacağız. Bütün hedefimiz vatandaşlarımızın daha huzurlu ve daha mutlu olmalarını sağlamaktır. Tüm hemşehrilerimi törenimize davet ediyorum. Şimdiden Kayseri’ye hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi. 

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Başkan Çolakbayrakdar, Kentsel Dönüşüm Projeleriyle beraber hem yeni bir Kocasinan hem de Kayseri’ye yakışır bir ilçe inşa etmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Kayseri Kocasinan'da kentsel dönüşüm projesinde eski binalar yıkılıyor!