16 / 08 / 2022

Kenneth Cole 5 yılda 10 mağaza açacak!

Kenneth Cole 5 yılda 10 mağaza açacak!

Kamil Özçoban, cadde kiralarına güçlerinin yetmediğini belirterek ABD'li marka Kenneth Cole'u AVM'lerde açacaklarını söylediPark Bravo'nun Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özçoban, cadde kiralarına güçlerinin yetmediğini belirterek ABD'li marka Kenneth Cole'u AVM'lerde açacaklarını söyledi
Park Bravo'nun Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özçoban, Türkiye'ye getirdiği ABD'li marka Kenneth Cole'u AVM'lerde açacaklarını artık caddelere güç yetmediğini söyledi. Özçoban, "Talep artıyor ama 5 cadde var ve bina sayısı belli. O kiraları perakendeci artık karşılayamaz" dedi. ABD'li hazırgiyimci Kenneth Cole markasının ilk mağazasını Nişantaşı City's AVM'de açan Park Bravo Group ikinci mağazayı da Akmerkez'de hizmete soktu. Bu yıl sonuna kadar iki mağaza daha açabileceklerini belirten Park Bravo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özçoban, "İki mağazayı da AVM'lerde açmayı planlıyoruz. Cadde düşünmüyoruz" dedi. Caddelerdeki kiraların tavan yaptığını ve bu kiraların maliyetini kaldıramadıklarını belirten Özçoban, "İstanbul'da 5 cadde var ve bina sayısı belli. Ama her geçen gün caddeye talep artıyor. Bu noktada bu kiralara perakendeci dayanamaz. Caddeyi daha çok teknoloji mağazaları, restoranlar ve ciddi müşteri sirkülasyonu olan markalar kaldırır" dedi. AVM'lerde kiraların kriz öncesine göre düştüğünü ve şu an caddelere göre çok uygun olduğunu ifade eden Özçoban, "AVM yönetimiyle artık 1-1'iz. Onlarla ödeştik" dedi. Bu yıl yeni marka getirmeyeceklerini de dile getiren Özçoban, "Kenneth Cole için 5 yılda 10 mağaza planımız var ama acelemiz yok" dedi. 232 metrekare alana açılan ünlü mağazada kadın-erkek hazır giyiminin yanısıra ayakkabı, aksesuvar, saat, takı ve çanta satışı da yapılacak.

İkinci mağaza için Akmerkez'i seçti
ABD'li hazırgiyimci Kenneth Cole markasının ilk mağazasını Nişantaşı City's AVM'de açan Park Bravo Group ikinci mağazayı da Akmerkez'de hizmete soktu. Park Bravo Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özçoban, "Kenneth Cole için 5 yılda 10 mağaza planımız var ama acelemiz yok" dedi.
Sabah