Kocaeli İtfaiye Terminal Müfreze binasının inşaatı yükseliyor!

Kocaeli İtfaiye Terminal Müfreze binasının inşaatı yükseliyor!Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Terminal Müfreze binasının inşaatını tamamlıyor.


 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni itfaiye müfreze binaları hayata geçiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bunlardan biri Şehirlerarası Otobüs Terminali bölgesinde inşa ediliyor. Personelin tüm ihtiyaçlarına göre tasarlanan ve olaylara hızlı bir şekilde çıkmaya imkân verecek yeni modern bina, bölgedeki olası olaylara müdahalenin merkezi olmuş olacak. Her türlü olayda can ve mal kaybını engellemek için çaba harcayan itfaiye ekipleri yeni binalarda hizmet verecek.

YAPI ŞEKLİ OLUŞUYOR

İtfaiyenin terminal müfreze binası çalışmaları sürüyor. Mimari şekli oluşmaya başlayan yapıda inşa çalışmaları devam ediyor. Yapının bodrum ve zemin kat duvar imalatları yapılıyor. Betonarme üzerine çelik konstrüksiyon plakaları yerlerine yerleştiriliyor. Çatı tabliyesi kalıp ve donatı imalatları ise sürüyor. Yapının çevre imalatlarına yakın zamanda başlanması planlanıyor. Müfreze binası Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında yer alan Şehir İçi Otobüsleri Doğu Terminali içinde hayata geçiriliyor. Müfreze binası olaylara anında müdahale edilebilecek şekilde gerçekleştiriliyor.

BİN 500 METREKARE


Yeni inşa edilen itfaiye müfreze binası 7 araçlık itfaiye aracı garajına sahip olacak. Bina bin 500 metrekare alan üzerine yapılıyor. Müfreze binası Kandıra Yolu ve Seymen Caddesi’nin kesiştiği terminal alanında hayata geçiriliyor. İzmit İtfaiye Grup Amirliği Terminal Müfrezesi binası bodrum, zemin ve bir kat şeklinde yapılıyor. Yapının bodrum katı 154 metrekare, zemin katı 893 metrekare, 1.katı ise 460 metrekare alana sahip olmuş olacak.

4 BİNA DAHA YAPILIYOR

Bodrum katta; teknik merkezler yer alacakken zemin katta; 7 araçlık garaj, idari ofisler, yemekhane ve dinlenme odası yer alacak. Birinci katta ise yatakhaneler, spor salonu, eğitim salonu ve mescit bulunacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe, Karamürsel, Bağçeşme ve Gebze’ye de müfreze binaları yapıyor. Binalar olaylara hızlı bir şekilde çıkış yapan itfaiyecilerin kullanımına uygun olacak şekilde inşa ediliyor.