Mersin Akdeniz'in çehresi kentsel dönüşümle değişiyor!

Mersin Akdeniz'in çehresi kentsel dönüşümle değişiyor!

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçede başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Gültak'ın o açıklamaları...


Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, belediyede gerçekleştirdiği basın toplantısında,  TOKİ  tarafından Çay Mahallesi'ndeki rezerv alanda inşa edilecek toplu konut projesinin ilk adımlarının atıldığını söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, projeyle ilgili konuşan Gültak, "142 dönümlük alanın ilk etabında 416, toplamında 684 konutun, 36 iş yerinin, camilerin, ticari merkezlerin, fitness salonlarının, çocukların rahatlıkla oyunlar oynayacağı bölümlerin olduğu çok modern bir tarzda, oradaki insanların örf ve adetlerine uygun bir alan gerçekleştireceğiz." dedi.

Projenin Türkiye'de "ilklerden bir tanesi" olduğunu belirten Gültak, "Dairelerimizin bitme aşamasında vatandaşlarımızla sohbet edeceğiz. Onlar buraya taşınacaklar, evsiz kalmayacaklar, kiraya çıkmayacaklar. Bölgelerinden ve mahallerinden uzaklaşmış olmayacaklar. Bu daireleri ve dükkanları bölgede oturan vatandaşlara vereceğiz." şeklinde konuştu.

- "Şehrimizin girişi de güzelleşecek" 

İlçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili de konuşan Gültak, "Mersin'de yıllardır birçok belediye başkanının, sivil toplum örgütlerinin konuştuğu bir konuydu. Çok şükür bize nasip oldu. Söylüyorduk ve söylediğimizi hayata geçirmiş olduk." ifadelerini kullandı.

Mersin'de, kent girişi sınırlarında Çay ve Çilek mahallerinin bulunduğunu dile getiren Gültak, şöyle konuştu.

"Projeyle birlikte dönüşümü başlatmış oluyoruz. Şehrimizin girişi de güzelleşecek. Ayrıca orada yıllardır yaşayan, makus talihine bırakılmış insanların çocuklarının da rahatlıkla gezebilip oynayabileceği, kadınlarımızın sohbet edebileceği, beylerin rahat bir yaşam alanı olacağı bir bölgeye hep birlikte sahip çıkmış olacaklar. Bu konuda mutluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Her seferinde bütün desteğini bizim üzerimizde hissettiriyor. Bu projelerde hükümetimiz, uzun vadeli ve çok uygun krediler de verebiliyor."

 

Türkiye'de dönüştürülmesi gereken her yerde proje yapmaya çalışıyoruz!