Nevşehir Külliyesi çalışmalarında son durum!

Nevşehir Külliyesi çalışmalarında son durum! Nevşehir Külliyesi çalışmalarında son durum!

Nevşehir'in en önemli eserler arasında ilk sırayı Nevşehir Külliyesi alacak. Şehrin sivil mimarisine uygun bir yapı içerisinde Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin derin izlerini taşıyacak Nevşehir Külliyesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


Şehir kimliğine uygun mimarisi ve sosyal donatılarıyla birlikte geleceğe taşınacak en önemli eserler arasında ilk sırayı Nevşehir Külliyesi alacak. Ali Dirikoç Bulvarı üzerinde şehrin sivil mimarisine uygun bir yapı içerisinde Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin derin izlerini taşıyacak Nevşehir Külliyesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


10 milyon tl yardım 


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de oluşturduğu çalışma ofisiyle daha yakından takip ettiği Nevşehir Külliyesi’nin yapımı için hayırseverlerin de yardım ve katkıları da aralıksız devam ediyor. Nevşehir Belediyesi’nin 10 milyon TL ile katkı sağladığı Nevşehir Külliyesi’nin en kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Külliyesi’nin yapımına sağladıkları katkılardan dolayı hayırseverlere teşekkür etti.


52 bin m²'lik meydan


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 3 kattan oluşacak ve açık ve kapalı mekanlarıyla 11 bin 500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği Selatin Camii, Gasilhane, Gusülhane, Morg, Kadın ve Erkek Taziye Evi, 500 kişilik konferans salonu, Alimler misafirhanesi, kütüphane, otopark, market ve dini eğitimlerin gerçekleştirileceği çeşitli sosyal donatıların bulunacağı Nevşehir Külliyesi ile birlikte 52 bin metrekarelik bir de şehir meydanının oluşturulacağını belirtti.


Akşam