05 / 07 / 2022

Ödemeler PTT’den yapılıyor! Devletten vatandaşa elektrik faturası desteği…

Ödemeler PTT’den yapılıyor! Devletten vatandaşa elektrik faturası desteği…

Elektrik faturasına verilen desteğin detayları açıklanmıştı. Elektrik faturası desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşların gözü kulağı, gelecek açıklamalara çevrilmişti. Faturasını ödemekte güçlük çeken ailelere devlet, PTT aracılığıyla para yardımı yapıyor.ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ NEDİR?

İhtiyaç sahibi ailelerin faydalanması için oluşturulan bir yardım türü olan elektrik tüketim desteğinden faydalanacak olan vatandaşlar, PTT şubelerine giderek başvuru yapabiliyor.  

Ödemeler PTT’den yapılıyor! Devletten vatandaşa elektrik faturası desteği…

ELEKTRİK DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Muhtaç asker ailelerine yönelik düzenli nakit yardım programı
Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakit yardım programı
Şartlı eğitim-şartlı sağlık yardım programı
Öksüz/yetim ve asker çocuğu yardım programı
Engelli aylıkları
Çoklu doğum yardım programı
Kronik hastalık yardım programı
Engelli yakını aylığı
65 yaş üstü muhtaç kişiler 
Yaşlı aylığı alanlar, elektrik desteğinden faydalanabiliyor.

Faturasını alıp PTT'ye gidene 171 TL veriliyor! Ödemeler başladı!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.