Salgında sahildeki kiralık evlerde talep ikiye katlandı!

Salgında sahildeki kiralık evlerde talep ikiye katlandı!Koronavirüs salgını sürecinde özellikle Kuşadası ve Didim'de bulunan kiralık konutlarda talep patlaması yaşanıyor. Yoğun talep nedeniyle sahil bölgelerinde neredeyse kiralık ev kalmadı. 


Pandemi nedeniyle sahil begelerini tercih eden vatandaşlar bu bölgede emlak sektörünün hareketlenmesine neden oluyor. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Ege'de yazlık konutların yoğun olduğu Kuşadası ve Didim ilçelerinde kiralık konut piyasasında hareketlilik yaşanıyor.

Artan talebe yönelik açıklama yapan Didim Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Osman Coşkun,  salgınla beraber ilçedeki evleri kiralamak isteyen çok fazla kişiden başvuru aldıklarını, özellikle büyükşehirlerden gelmek isteyenlerin sayısının arttığını ifade etti.

 Salgında sahildeki kiralık evlerde talep ikiye katlandı!

Salgının başladığı dönemde ilçeye olan talepte patlama yaşandığını söyleyen Coşkun, yazın gelmesi ve tam kapanma sürecinin etkisiyle kiralık konut talebinin beklemedikleri ölçüde arttığını kaydeden Coşkun, şunları söyledi: 

"Günlük, haftalık, aylık ya normal kiralık evlere yoğun talepten dolayı elimizde neredeyse kiralık ev kalmadı. İnsanlar, kendilerini daha rahat hissedecekleri, deniz havası olan yerleri tercih ediyor. Fiyatlarda da geçen seneye göre yüzde 50'ye ulaşan artışlar oldu." ifadelerini kullandı.

Yoğun talep sebebiyle dolandırıcılık olaylarının da sıklıkla yaşandığını söyleyuyen Coşkun, kiralanacak konut görülmeden kapora verilmemesi gerektiği konusunda uyardı. 

Salgında sahildeki kiralık evlerde talep ikiye katlandı!

Aydın İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Alaattin Durmaz da salgınla beraber tatil bölgeleri ve kırsal alanlardaki evlere yoğun talebin görüldüğünü, bunun kiralama fiyatlarını da etkilediğini söyledi. Durmaz, "Vatandaş da haklı, artık çok sıkıldı ve sahil kesimindeki evlere başvuruyor. Bu da onların kiralarını artırıyor. Bu artışta son dönemde yeni konut inşaatlarının yavaşlamasının da etkisi var" yorumunu yaptı. 

Kiralık yazlık fiyatları dudak uçuklattı!