Sarıyer'de 10 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı villa!

Sarıyer'de 10 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı villa!

İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Tarabya Mahallesi'nde yer alan 4 katlı villa 10 milyon TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Tarabya Mahallesi'nde yer alan 4 katlı villa 10 milyon TL bedel ile icradan satışa sunuldu.

 

Özellikleri : İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Tarabya Mah. 960 Ada, 65 Parselde ''KARGİR EV'' nitelikli taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.


Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Tarabya Mahallesi, Adnan Kahveci Caddesi, Kasımpatı Sokak 9 kapı numralı adreste bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz tapuda Kargir Ev vasfıyla kayıtlı olmasına rağmen; keşif esnasında görüldüğü üzere, yaklaşık 8 yıl önce. Ana binada tadilat yapılarak taşıyıcı sistemleri çelik konstriksiyon ile desteklenmiş, dış ve iç kısımları onarılmış Bina; Bodrum kat+ Zemin Kat+ 1 normal kat+Çatı arası olmak üzere 4 katlı Villa haline getirilmiştir. Villanın bahçesi duvarla çevrilidir. Villanın ana giriş kapısı Zemin kattan, Bahçe içerisindendir. Ana giriş kapısı çelik kapıdır. Dış cepheler mantolu sıvalı boyalıdır. Villanın Bodrum katında; sığınak ve 2 oda bulunmakta. Zemin katında; Antre, Mutfak, Oturma odası, Salon ve ayrıca kış bahçesi bulunmakta, 1. Katta; hol, biri ebeveyn banyolu 2 yatak odası, banyo- tuvalet ve bolkon bulunmakta, Çatı arasında; salon, bir yatak odası, banyo-tuvalet olmak üzere 5+2 planında yaklaşık brüt 450m2 alana sahip villanın; ıslak zeminleri seramik kaplı, oda zeminleri laminat parke kaplı. Oda duvarları alçı sıva üzeri saten boya, tavanlar kartonpiyer, pencere doğramaları Ahşap desenli PVC. çift cam, İç kapılar Ahşap, Mutfak hazır ankestra mutfak, banyolarda duşa kabin, klozet, lavabo ve banyo dolapları mevcuttur. Katlar arası içten ahşap merpenlerle birbirine bağlıdır. Isınması doğalgaz kombi iledir. Lüks işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılıdır. Villanın 2 adet açık, bir adet kapalı olmak üzere 3 araçlık otoparkı bulunmakta, arka kısmında bahçesi bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Kısmen boğaz manzaralı, sakin bir bölgede bulunmaktadır. Okul ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir noktada konumludur. Taşınmazın bulunduğu bölgede; Daha çok eğtim ve gelir düzeyi yüksek insanlar ikamet etmektedir.

 

Kıymeti : 10.000.000,00 TL
1. Satış Günü : 14/11/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 15/12/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

 

Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2555 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2017