TOKİ Malatya Beydağı alt gelir başvuru şartları!

TOKİ Malatya Beydağı alt gelir başvuru şartları! TOKİ Malatya Beydağı alt gelir başvuru şartları!

TOKİ Malatya Beydağı'da 9 bin TL peşinatla ödeme yapılabiliyor. Projede daire fiyatları 75 bin 53 TL'den başlangıç gösteriyor. İşte TOKİ Malatya Beydağı alt gelir başvuru şartları...TOKİ Malatya Beydağı Evleri başvuru işlemleri T. Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülüyor. Projede 75,57 metrekare ve 81,38 metrekare büyüklükte daireler yer alıyor. 


Malatya Beydağı  TOKİ  Konutları fiyatları 75 bin 53 TL ile 100 bin 211 TL arasında değişiyor. Projede 250 TL taksitle daire sahibi olunabiliyor. 


Toplamda 305 adet konutun kura yöntemiyle satıldığı TOKİ Malatya Beydağı'nda peşinat olarak minimum 9 bin TL ödeniyor. Projenin kura çekiliş tarihi 20 Kasım 2015 olarak belirlendi. 


Başvuru dönemi bugün başlayan ve 13 Kasım 2015 tarihine kadar devam edecek olan TOKİ Malatya Beydağı'nda yüzde 12 peşinde kalan bedel 180 ay, yüzde 20 peşinde ise kalan bedel 240 ay vadelendiriliyor. 


TOKİ Malatya Beydağı alt gelir başvuru şartları!

1- T.C. vatandaşı olması,

2- Malatya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

3- Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

4- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması

ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

5- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

6- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

7- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-? olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-? olması gerekmektedir.)

8- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir


Alt gelir grubu satış duyurusu için tıklayın