Tozkoparan'da kentsel dönüşüm krizi!

Tozkoparan'da kentsel dönüşüm krizi!

Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde yaşanan kentsel dönüşüm krizinde sona gelindi. Bu kapsamda kentsel dönüşüm projesinin durdurulduğu öğrenildi.


Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde bir süredir kentsel dönüşüm krizi yaşanıyordu. Mahalle sakinlerine Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’in ilk ziyaretinden bir gün sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bölgeye gelip açıklamada bulundu.

Karar'da yer alan habere göre; Mahalle sakinleri kendilerine açıklama yapılmış olsa da "Söz değil sözleşme istiyoruz" diye konuşarak eylemlerine devam ediyorlardı. Sürecin takipçisi olacağına söz veren İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin ve teşkilatı dün Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ile birlikte  mahalle sakinlerini ziyaret etti.

Tozkoparan

KENTSEL DÖNÜŞÜM DURDURULDU

Ziyaret sırasında mahalle sakinlerinin avukatı gelip kentsel dönüşümün durdurulduğu haberinin müjdesini paylaştı. Bunun üzerine mahalle sakinleri sürecin başından beri konunun takipçisi olan Gelecek Partisi yetkililerine “Siz bize uğurlu geldiniz” diyerek alkışlarla sevinçlerini gösterdiler.

Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ,İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin ve ekibi sürecin takipçisi olmaya devam edeceklerini, her zaman vatandaşın mağduriyetlerini gidermek ve haklarını savunmak için yanında olacaklarını bildirdi.

Tozkoparan

NE OLMUŞTU?

28 Aralık Çarşamba günü mahalle sakinlerini ziyaret eden Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Güngören Belediyesi’ne eleştiride bulunmuştu. Şahin “Uzaktan kumanda ile belediye başkanlığı yapılmaz. Koltuklara yapışarak şehir yönetilmez. Geleceksiniz, vatandaşın derdini dinleyeceksiniz ve çözüm üreteceksiniz” açıklamasında bulunmuş ve konunun takipçisi olacaklarının mesajını paylaşmıştı. 

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin’in bölgeyi ziyaretinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Güngören İlçesine gelerek Tozkoparan Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Bakan Kurum yaptığı konuşmada “Sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla; konutların her biri için yüzde kırka varan destek vereceğiz. Vatandaşlarımız 15 yıla varan vadeler, kiradan bile az miktardaki taksitlerle ev sahibi olacaklar” dedi. 

Bakan Kurum’un yaptığı toplantının ardından Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığından bir açıklama daha yapıldı. İl Başkanı İsa Mesih Şahin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Tozkoparan muhalefetimiz meyvesini hızlı verdi. Dün ne demiştik? Uzaktan kumanda şehir yönetilemez. Ardımızdan bugün apar topar Bakan Murat Kurum bölgeye getirildi ve sözler verildi. İstanbul’un ve ülkenin geleceği için etkin muhalefete devam” ifadelerini kullandı.

Tozkoparan

Tozkoparan'da kentsel dönüşüm tepkisi!

Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Muvafakatnamesi yayınlandı!