Türkiye'de kira anketi: Katılımcıların yüzde 96,5'i kiralar çok yüksek dedi!

Türkiye'de kira anketi: Katılımcıların yüzde 96,5'i kiralar çok yüksek dedi!Türkiye'de ev kiralarına ilişkin bir anket yapıldı. Ankete katılanların yüzde 96,5'i Türkiye'de ev kiralarının çok yüksek olduğunu belirtti.


Aksoy Araştırma tarafından haftalık şekilde yayımlanan Türkiye Monitörü araştırmasının 38 Hafta sonuçlarına göre kira fiyatlarına ilişkin dikkat çeken sonuçlar kaydedildi. Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; araştırmaya göre, Türkiye kamuoyunun neredeyse tümü konut kira fiyatlarından şikayetçi durumda.  

Türkiye

Araştırmaya katılan kişilere sorulan “Sizce Türkiye'de ev kiraları ne düzeydedir?” sorusuna katılımcıların yüzde 79,1 oranında "çok yüksektir” cevabını verirken; yüzde 17,4 “yüksektir” dedi.

Türkiye dahilinde gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre, yüzde 96,5 Türkiye’de konut kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğuna dikkat çekti.

Türkiye

Konut kira fiyatlarının “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü belirtenlerin oranı ise yalnızca yüzde 3,1 seviyesinde gerçekleşirken; kira fiyatlarının “düşük” ya da “çok düşük” olduğu görüşünü paylaşan kişilerin  oranı yüzde 0,4 oldu.

Türkiye

Seçmen bazında duyurulan araştırmanın sonuçlarına göre, Cumhur İttifakının iki bileşeni olan AKP ve MHP seçmeni arasında da konut kira fiyatlarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşü ön planda.

İstanbullu öğrencilerden kira fiyatlarına tepki!

Kiralık ve satılık konut fiyatları fırladı!