02 / 07 / 2022

Ulaştırma Bakanı duyurdu! Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı Ağustos'ta açılabilir!

Ulaştırma Bakanı duyurdu! Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı Ağustos'ta açılabilir!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattımız yaklaşık 7,5 kilometre. Şu an projemizi yüzde 98 ilerleme seviyesine getirdik" dedi.Ulaştırma Bakanı duyurdu! Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı Ağustos ta açılabilir!

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı şantiyesindeki işçilerle iftarda bir araya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, verdikleri emeklerden ötürü işçilere teşekkür ederek güzel haberi şu şekilde verdi:

"Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattımız yaklaşık 7,5 kilometre. Şu an projemizi yüzde 98 ilerleme seviyesine getirdik. Sinyalizasyon ve sistem emniyet testlerinin tamamlanmasıyla en geç ağustos ayında bu projemizi İstanbulluların hizmetine sunmanın gayreti içindeyiz."

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattını Ağustos ayında kullanıma açılmasını hedeflediklerini söyleyen Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, dünyanın pek çok bölgesinde şehir içi ulaşımın en rahat, en hızlı ve en kolay yolunun raylı sistemler olduğuna dikkat çekti. 

Peki, metro ağustos ayında açılacak mı? işte tüm ayrıntılar...