Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası yarın yıkılacak!

Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası yarın yıkılacak!Bodrum Belediyesi, Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası'nın yıkılmasına karar verdi. Karara göre önce eşyalar tahliye edilecek daha sonra yıkım gerçekleştirilecek...


Yılmaz Özdil’in Bodrum Bitez’de yer alan muhteşem manzaralı villasının kaçak bölümleri ile ilgili bir gelişme meydana geldi.

Sabah Gazetesi'nden Hayrettin Şaşmaz'ın haberine göre; Bodrum Belediyesi kaynaklarında, Özdil’in villasında bulunan kaçak yapıların yarın yani 30 Mayıs günü yıkılacak. Belediye’nin kaçak yapılarda bulunan eşyaların önce tahliyesine izin vereceği, sonra da yıkımın gerçekleşeceği ortaya çıktı.

Yılmaz Özdil'in Bodrum Bitez'de bulunan muhteşem manzaralı villasının 'ticari alan' olmasına rağmen 'konut' alanına çevrildiği, 142 metrekare ruhsatı olan villanın kaçak inşaat faaliyeti ile 310 metrekareye çıkarıldığı tespit edildi. 

Villadaki usulsüzlüklerin ortaya çıkması üzerine harekete geçen Muğla İl Çevre Müdürlüğü yapılan ilk incelemeden sonra villanın yapı kayıt belgesi iptal edilmişti. İptal kararında; söz konusu taşınmazın yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar alanında 'ticaret alanı'nda kaldığı, ancak yapı kayıt belgesinde yapının 'konut' amaçlı kullanıldığının beyan edildiğinin anlaşıldığı, yapının mevcut haliyle ruhsata bağlanamayacağı belirtilmişti.

İl Çevre Müdürlüğü iptal kararını Bodrum Belediyesi ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletti. Başsavcılık da soruşturma başlatmıştı. Çevre Müdürlüğü 3 gün içerisinde işlemlerin bitirilmesini istemişti. Bodrum Belediyesi ekiplerinin de villada yaptıkları inceleme sonrasında villa mühürlenmişti. Belediye tarafından yapılan kamuoyu açıklamasında villadaki kaçak inşaat tespitleri tek tek açıklanmıştı.

MAHKEMEDEN ÇİFTE KARAR

Geçtiğimiz günlerde ise kararla ilgili yeni bir gelişme yaşanmış, yıkım kararını veren Bodrum Belediyesi ve yapı kayıt belgesini iptal eden Muğla İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün savunmalarının mahkemeye ulaşması üzerine Muğla 1. İdare Mahkemesi'nden çifte karar alındığı belirtilmişti. 

Mahkeme, Bodrum Belediyesi encümeninin villanın kaçak bölümlerinin yıkımı ile ilgili Özdil ailesinin istediği yürütmeyi durdurma kararına gerek olmadığına karar vermişti. Ayrıca mahkeme, Özdil ailesinin yapı kayıt belgesinin iptaline ilişkin yürütmeyi durdurma talebininde yerinde olmadığını belirtmişti.

YARIN YIKILIYOR

Tüm bu gelişmeler üzerine SABAH, Bodrum Belediyesi kaynaklarından önemli bir bilgi edindi. Edinilen bilgiye göre, Yılmaz Özdil'in villası yarın sabah yıkılacak.

Belediye'nin kaçak yapılarda bulunan eşyaların önce tahliyesine izin vereceği, daha sonra da yıkımın yapılacağı belirtildi. 

Yılmaz Özdil'e villasındaki kaçak bölümler için 380 bin TL ceza!