Çatalca'da 3.3 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Çatalca'da 3.3 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul! Çatalca'da 3.3 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Çakıl Mahallesi'nde yer alan imarlı konut vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan gayrimenkul için 3 milyon 339 bin 800 TL bedel isteniyor. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Çakıl Mahallesi'nde bulunan imarlı konut vasıflı gayrimenkul 3 milyon 339 bin 800 TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 

Çatalca İlçesi Çakıl Mahallesi Kör Dere mevkiinde bulunan dava konusu 28 parsel nolu taşınmaz Çakıl Mahallesi yerleşik alanı dışında olup, burada bulunan alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Kadastral yola cephesi yoktur. Çatalca Elbasan asfaltına yaklaşık 30 metre mesafededir. Yol ile arasında bir parsel mevcuttur. üzerinde Kadastral bilirkişinin kroki raporunda A harfi ile gösterilen 214 m2 oturumlu yaklaşık 6-7 metre yüksekliğinde çelik konstrüksiyon bina ile yine kroki de B harfi ile gösterilen toplam 1546 m2 kullanım alanı A ile aynı vasıflara sahip dış cepheleri ve çatıları trapez saç kaplama uzun müddet kullanılmamaktan ve bakımsızlıktan yıpranmış binalar mevcuttur. Ayrıca kroki de C harfi ile gösterilen alanda toplam 365 adet çam ağacı mevcuttur.

Kıymeti : 3.339.800,00 TL
1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi İcra Dairesi Kalemi Çatalca/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2018

pus