Çevre temizlik vergisi yapılandırma son başvuru günü yarın!

Çevre temizlik vergisi yapılandırma son başvuru günü yarın! Çevre temizlik vergisi yapılandırma son başvuru günü yarın!

Çevre temizlik vergisi borcunu zamanında ödemeyen ve gecikme faizi biriken mükellefler borçlarını, 6552 sayılı Torba Yasa ile taksitlendirilebiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırma son başvuru günü yarın..


Çevre temizlik vergisi yapılandırma son başvuru günü yarın!

Mesken, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödenmesi gereken vergiler arasında çevre temizlik vergisi de bulunuyor. Meskenlerde su faturasına yansıtılan verginin işyeri ve diğer binalar için belediyeye ödenmesi gerekiyor.


Vergi borcunu zamanında ödemeyen ve gecikme faizi biriken mükellefler borçlarını, 6552 sayılı Torba Yasa ile taksitlendirilebiliyor.


Torba Yasa ile, vadesi 30.04.2014 tarihinden önce olan  Emlak  vergisi ile çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve emlak vergisi üzerinden hesaplanan taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı ile buna bağlı gecikme zammı taksitlendirilebiliyor.


Aftan yararlanarak borçlarını taksitlendirmek isteyen mükelleflerin 31 Aralık 2014 tarihine kadar belediyeye müracaat etmeleri gerekiyor.


Yapılandırılan vergilerin ödeme sürecinde, bir yılda ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde yapılandırma hakkı kaybediliyor. 


Ödemeler, ikişer aylık dönemler halinde en fazla on sekiz eşit taksit halinde yapılıyor. Taksitler kredi kartıyla da ödenebiliyor. 


2015 yılında vergi affı olacak mı?Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com