16 / 08 / 2022

Çotanak Stadı'nda son rötuşlar!

Çotanak Stadı'nda son rötuşlar!

Giresun'da hayata geçirilen 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı inşaatında sona gelindiİçerisinde Çotanak Stadı ile 1200 kişilik olimpik yüzme havuzu, spor salonu, antrenman sahası ve mağazaların bulunduğu Çotanak Spor Kompleksi'nin inşaatı tamamlanıyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, inşaatına 2016 yılında başlanan spor kompleksinde bulunan stadyumda 84'ü protokol, 1413'ü VIP ve loca, 75'i engelli, 76'sı basın, 20 bin 380'i standart seyirci olmak üzere toplam 22 bin 28 koltuk bulunuyor.

Bu ay içerisinde çim saha çalışması yapılan stadyumda, hibrit çim uygulandı. Stadyumda görevliler tarafından her gün çimlerin bakımı gerçekleştiriliyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Çotanak Spor Kompleksi projesinde sona yaklaşıldığını belirtti.

Proje içerisinde tüm yapısal faaliyetlerin tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Şenlikoğlu, "Şu anda stadyum içerisinde bazı koltuk düzenlemeleri ile dikilen çimlerin güçlendirilmesi aşaması bekleniyor." diye konuştu.

Şenlikoğlu, stadyumun 30 Ekim tarihinde ilgili firmadan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devrinin beklendiğini ifade ederek, kısa sürede yeni stadın faaliyete geçmesini arzuladıklarını söyledi.

Çok güzel bir stat inşa edildiğini belirten Şenlikoğlu, "Tribünleri, locaları, içerisindeki ambiyansla olağanüstü güzel bir stat oldu. Çotanak Stadı'mız inşallah Giresunspor'umuzun nice şampiyonluklarına, nice galibiyetlerine şahitlik edecek." dedi.

- Eski stadyum millet bahçesi olacak

Aytekin Şenlikoğlu, Çotanak Stadı'nın hizmete girmesiyle Giresun'un millet bahçesine de kavuşacağını söyledi.

Giresun Atatürk Stadı'nın millet bahçesine dönüşeceğini dile getiren Şenlikoğlu,  TOKİ  ile görüşmelerin devam ettiğini, yeni stadın hizmete girmesinden önce ihalenin yapılmasını beklediklerini belirtti.

"Yeni stadın hizmete girmesi demek, eski stat bölgesinde millet bahçesi projesinin de yapılması demektir."

Şenlikoğlu, "Şehrin aslında nefes alacağı bir alan oluşuyor. Onun için projeyi çok önemsiyoruz. Bu şehrimizin yaşam kalitesini de artıracaktır." diye konuştu.

Şenlikoğlu, Atatürk Stadı, 19 Eylül Kapalı Spor Salonu ve Olimpik Yüzme Havuzu'nun aynı yerde olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"Kapalı spor salonu biliyorsunuz eski bir yapı, Sayın Spor Bakanımız şehrimizi ziyaret ettiğinde spor salonunun yenilenmesi ve yan tarafına gençlik merkezi yapımı müjdesi vermiş oldu. O bölgede oluşacak millet bahçesi hemen yan tarafında yüzme havuzu ve kapalı spor salonuyla şehrin merkezinde bir vaha şeklinde, sosyal alan şeklinde halkımızın hizmetine devam edecek."

Şenlikoğlu, stadyum ve millet bahçesi projeleri için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Giresun milletvekilleri ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

 

Çotanak Stadı’nda çalışmalar son aşamaya geldi!