Evim Türkiye Fuarı’ndan sektöre 500 milyon lira destek!

Evim Türkiye Fuarı’ndan sektöre 500 milyon lira destek! Evim Türkiye Fuarı’ndan sektöre 500 milyon lira destek!

Almanya'da gerçekleştirilen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı yoğun ilgi gördü. Fuara katılan firmalar ilgiden, satışlardan ve satış bağlantılarından çok memnun olduklarını belirtti.


Almanya'nın Düsseldorf kentinde üç gün boyunca süren Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı gurbetçilerle gayrimenkul firmaları arasında yapılan çok sayıda emlak satış anlaşması ile son buldu.

Posta'da yer alan habere göre, fuarı 6 binden fazla vatandaş ziyaret etti. Firmaların yaptıkları tahmini satış bağlantısı 400 milyon TLye ulaştı. 100 milyon TL'ye yakın ise satış işlemi fuar sırasında gerçekleşti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, THY resmi ulaşım sponsorluğunda Almanya Düsseldorf'ta cuma günü kapılarını açan Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı çok sayıda proje satışıyla sona erdi.

Düsseldorf’ta 8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Evim Türkiye Fuarı'nı üç günde 6 binin üzerinde kişi ziyaret etti. 

SATIŞ BAĞLANTISI 400 MİLYON LİRAYA ULAŞTI

Ev ve dükkan satışında özellikle dün artışlar yaşandı. Gurbetçilerin özellikle Antalya gibi tatil merkezlerinden konut alımıyla ilgili firmalarla satış bağlantıları yaptıkları öğrenildi. Fuara katılan 76 gayrimenkul firmasından alınan bilgilere göre, firmaların yaptıkları tahmini satış bağlantısı 400 milyon TL'ye ulaştı. 100 milyon TL'ye yakın satış işlemi de fuar sırasında gerçekleşti. Yüzlerce projeyi bir araya getiren fuar Türk gayrimenkul sektörüne 500 milyon TL'lik destek sağladı.

AVRUPA'NIN HER YERİNDEN FUARA KATILIM OLDU

Almanya'nın her noktası dışında Hollanda, Fransa, Belçika başta olmak üzere Avrupa'nın birçok noktasından gurbetçiler fuara katılım gösterdi. Yabancılardan da fuara gelenlerin sayısı oldukça dikkat çekti. Sadece Alman vatandaşları değil Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan yabancılar da fuara gelerek projeleri incelediği görüldü. Fuara katılan firmalar ilgiden, satışlardan ve satış bağlantılarından çok memnun olduklarını belirtti.

Ünlü isimlerden Evim Türkiye Fuarı'na büyük ilgi!

Gurbetçiler Türkiye'den ev aldı!