Ahmet Şahin

Ahmet Şahin

Mimarlar Odası Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şahin, günümüzde, yapısal oluşumu etkileyen en önemi unsurun imar planı ve rant olduğunu dile getirerek, "Estetik kaygılar ekonomik çıkarlara göre şekilleniyor" dedi

Öz Şahinler Yapı ve İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Öz Şahinler Yapı ve İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi, Ahmet Şahin tarafından 400 bin TL sermaye ile 30 Eylül'de Başakşehir, Başak Mahallesi, Abdulhamithan Caddesi'nde kuruldu.

Ahmet Şahin: İnşaatçılar 15 Mayıs'a kadar geçici ustalık belgesi alsın!

Umumi İnşaatçılar Federasyonu Akdeniz Bölge Temsilcisi Ahmet Şahin, 15 Mayıs 2015 tarihine kadar usta ve kalfaların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne başvurarak geçici ustalık belgelerini almaları hususunda çağrıda bulundu.

Ahmet Şahin: Yeni konaklama tesislerine ihtiyaç var!

Nevşehir'in Gülşehir ilçesi Kapadokya bölgesinin önemli turistik potansiyele sahip yerleşim merkezlerinden biri konumunda. Ancak, bu değerler ne yazık ki şu ana kadar hak ettiği ölçüde tanıtılmış ve değerlendirilebilmiş değil.

Ahmet Şahin: TOKİ 610 bin konut sayısına ulaştı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, "2013 yılı aralık ayı başı itibariyle 610 bin konut rakamına ulaşılmıştır. Ayrıca 220 bin konut da planlama aşamasına getirilmiştir" dedi...

Ahmet Şahin: Türkiye'de konut balonu oluşmaz!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Türkiye' de konut balonu oluşmasının söz konusu olmayacağını söyledi. Çünkü her şey rekabet ortamında oluşuyor dedi...

Ahmet Şahin: Türkiye’nin 2023'e kadar 7,5 milyon konut üretme ihtiyacı var!

CNR Emlak Fuarı’ na destek veren TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Türkiye’ nin 2023 yılına kadar 7,5 milyon konut üretme ihtiyacı olduğunu söyle di...

TOKİ Başkan Yardımcısı Gaziantep'te dönüşüm çalışmalarını inceledi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin, Şahinbey Belediyesi tarafından 5 bölgede uygulanan ve Türkiye'ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi...

Portakal Çiçeği Residence sanat galerisiyle çekim merkezi oldu!

İşadamı Ahmet Şahin'in sanat aşkı inşa ettiği Ankara'nın en yüksek binası olan Portakal Çiçeği Residence'a da yansıdı. Proje özel mimarisi ve büyüleyici sanat galerisiyle koleksiyonerlerin çekim merkezi oldu

Şırnak’ta terör mağduru 43 aile için konut kuraları çekildi!

Şırnak’ta çekilen kura ile terör mağduru 43 aile yeni konutlarına kavuştu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Şahin, sokağa çıkma yasağı sürecinde terör olayları sebebiyle konutları yıkılan, hasar görenler için TOKİ tarafından inşa edilen evlerin kura çekimini yaptıklarını dile getirdi. 

İspa Mimarlık Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İspa Mimarlık Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Ataşehir'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Şahin ve Mustafa Şahin ortaklığında kuruldu.

4 Er Yapı İnşaat Mühendislik Emlak Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

4 Er Yapı İnşaat Mühendislik Emlak Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Büyükçekmece'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Şahin, Eren Savaş, Fatih Çınar ve Murat Erçağ ortaklığında kuruldu.

Vizyoner Restorasyon Ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Vizyoner Restorasyon Ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi bugün Avcılar'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Şahin tarafından kuruldu.

Kanal İstanbul'a onay veren Ahmet Şahin görevden alındı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatı ile Kanal İstanbul’a onay verenlerden biri olan İSKİ Planlama Şube Müdürü Ahmet Şahin de görevden alındı…

Quattro Gayrimenkul ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!     

Quattro Gayrimenkul ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi bugün Bakırköy'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Şahin,Cihat Gökdemir, Fehmi Öztürk ve İbrahim Kılıçer ortaklığıyla kuruldu.

Ünye Uniport AVM'deki iş yerlerinin kira sözleşmesi feshedildi!

Ünye Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkan Vekili Ahmet Şahin başkanlığında yapıldı. Toplantıda Uniport AVM'deki iş yerlerinin durumu da konuşuldu.

İnşaat sektöründe demir krizi!

İnşaat sektörünü değerlendiren Yeşilyurt Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Habip Ahmet Şahin, Malatya’nın konuta doymuş bir kent olmadığını vurgulayarak, sektörle ilgili açıklamalarda bulundu.

Giresun'da imar barışı kapsamında yıkılacak evler tespit edildi!

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, Sis Dağı ve Kümbet yaylalarında yıkımına başlanan yayla evleriyle ilgili açıklamalar yaptı. 

Pendik Ahmet Yesevi’de dönüşüm başlıyor!

Ahmet Yesevi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 700 hak sahibinin tapuya kavuştuğunu dile getirerek “Yeni düzenlemelerle birlikte mahalleye 3 okul, 3 veya 4 park ve 1 spor kompleksi kazandıracağız.”diye konuştu.

Kentsel dönüşüm projeleri askıya alınmalı!

Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olan Habip Ahmet Şahin, inşaat sektöyle ilgili görüşlerini payşlaştı. Şahin, demir fiyatlarının sektöre etksini anlattı.

Gny Sultan Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gny Sultan Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Sultanbeyli’de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Şahin ve Günay Şahin ortaklığında kuruldu.

Bilecik'te çatıdan düşen müteahhit Ahmet Şahin ağır yaralandı!

Bilecik Beşiktaş Mahallesi Dilaver Sokak üzerinde kaba inşaatı bitmiş 4 katlı bir binanın çatısındaki yapımı devam eden çalışmaları inceleyen müteahhit Ahmet Şahin (1982), bilinmeyen bir sebepten dolayı aşağı düştü.

Ahmet Şahin Haberi

Ahmet Şahin

Eski yapıların varlığı, onların korunması, kentsel dönüşüm projelerinin değerlendirilmesi hakkında görüşünü aldığımız Mimarlar Odası Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şahin, günümüzde, yapısal oluşumu etkileyen en önemi unsurun imar planı ve rant olduğunu dile getirerek, "Estetik kaygılar ekonomik çıkarlara göre şekilleniyor" dedi


Kısaca kendinizi tanıtır mısınız? 

Ben Ahmet Şahin, 1982 Malatya merkez doğumluyum. 2005 yılından beri serbest mimarlık hizmeti yürütmekteyim. 2014'ün şubat ayında Mimarlar Odası Malatya Şubesinin Yönetim Kurulu seçilerek yönetim kurulu üyelerinden, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevime devam etmekteyim. 

Evliyim ve 3 çocuk babasıyım. 


Malatya 'da yapıları değerlendirirseniz neler söyleyebilirsiniz? 

Öncelikle bir şehrin mimari anlamda şekil kazanması birçok faktöre bağlı olarak değişir. 

Geçmişte yapılan çevrenin oluşumunu gerektiren faktörler şuanda yaşadığımız zamanın gerekliliğine göre değişiklikler gösterebilir. Yapısal çevrenin oluşumunda geçmişte iklim şartları, inşaat malzemeleri, inşaat...