Faik Öztrak kira fiyatları açıklaması

Faik Öztrak kira fiyatları açıklaması

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Müteahhitlerin iş bırakma eylemlerine değinen Öztrak, ev kiralarıyla ilgili de konuştu.

Faik Öztrak'tan konut kredisi açıklaması!

Parti Genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, son bir senede 378 milyar liralık tüketici ve konut kredisi kullandırıldığı dile getirdi.

Faik Öztrak'tan kira fiyatlarına ilişkin açıklama!

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Müteahhitlerin iş bırakma eylemlerine değinen Öztrak, ev kiralarıyla ilgili de konuştu.

Faik Öztrak'tan konut fiyatları değerlendirmesi!

CHP Sözcüsü Öztrak, son zamanlarda konut fiyatlarında meydana gelen artışlar hakkında yorum yaptı. 

CHP’den Kanal İstanbul yanıtı!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul projesi ile ilgili açıklama yaptı.

Faik Öztrak'tan Kanal İstanbul eleştirisi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili bazı eleştiriler yaptı. İşte Öztrak'ın o açıklamaları...

Faik Öztrak'tan inşaat sektörü istihdamı açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 2019 ve 2020 yıllarında 1 milyon 926 bin kişinin işsiz kaldığını ifade etti. Öztrak, inşaat ve tarım istihdamındaki artışların sınırlı olduğunu kaydetti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ten kira önerisi!

Önceki gün gündem değerlendirmesi yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, esnafın kira ödemelerine yönelik önerilerini dile getirdi. 

Faik Öztrak'tan Kanal İstanbul eleştirisi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kanal İstanbul projesi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Öztrak'ın o açıklamaları...

Faik Öztrak'tan kira yardımı eleştirisi!

Esnafın sorunlarına değinen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak kira yardımı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Faik Öztrak: Esnafa kira desteği verilmeli!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak esnafa kira desteği verilmesini, esnafın vergi ve prim borçlarının faizsiz ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Faik Öztrak'tan kira yardımı talebi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı açıklamada, "Haydi, bizi dinlemediniz bari akrabanız olan ATO Başkanı’nın sözlerini dinleyin. Esnafa ve işletmelere kira yardımında bulunun" dedi.

Faik Öztrak: İzmir'de radikal bir kentsel dönüşüme ihtiyaç var!

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı açıklamada İzmir'de radikal bir dönüşüme ihtiyaç olduğunu söyledi.

Faik Öztrak: Türkiye'de 685 bin konut riskli!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “2003 ile bu yılın Eylül ayı arasında toplanan özel iletişim vergisi tam tamına 35 milyar dolar. Bu 35 milyar dolarla, milyonlarca konut depreme dayanıklı hale getirilebilirdi" diye konuştu.

Faik Öztrak kira fiyatları açıklaması Haberi

Faik Öztrak kira fiyatları açıklaması

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; konuşmasına Sakarya Zaferi’nin 100. yılını kutlayarak başlayan Faik Öztrak, çimento fiyatları sebebiyle müteahhitlerin 24 Eylül’e kadar iş bırakma eylemine değindi. Öztrak, "Böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyoruz" diye konuştu. 

KİRA ARTIŞLARI RESMİ ENFLASYON RAKAMINI KATLIYOR

– Bu yıl fahiş kira artışları milletimizi bezdirmiş. Partimize şikâyet telefonları yağıyor. Veriler bunu doğruluyor. Kiralık ve satılık konut ilanlarının verildiği, bilinen bir internet sitesinin hazırladığı endekse göre son bir yılda kiralar İstanbul'da yüzde 51, Ankara'da yüzde 32, İzmir'de yüzde 31, Adana ve Antalya'da yüzde 50, Mersin'de yüzde 64. Kayseri'de yüzde 54. Konya'da yüzde 34 artmış. Özellikle büyük şehirlerimizde kira artışları resmi enflasyon rakamını katlıyor.

– Pandemiyi borçla aşmak için verilen...