gayrimenkul kira sözleşmesi

gayrimenkul kira sözleşmesi

Posta yazarı Tamer Heper, okuyucusunun ''İşyerini kiraya verirken, kirayı garantiye almak için kiracıdan depozitodan başka neler isteyebiliriz?'' sorusuna yanıt verdi.

Ev kiralama sözleşmesi!

Gayrimenkul kiralamalarında kiracısı ve mal sahibi arasında imzalanması gereken ev kiralama sözleşmesi örneği ve sözleşme kapsamında yer alacak kiralamaya ilişkin maddeler ile ilgili detaylar haberimizde...

Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminali kira sözleşmesi feshedildi!

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Çetinler Otogar İşletmeciliği İnşaat Ticaret Limited Şirketi arasında Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminali kira sözleşmesi feshedildi...

Çarşamba Otobüs Terminali kira sözleşmesi feshedildi!

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Özel Çarşamba Eğitim Kurumları Yayıncılık Matbaacılık Ticaret Limited Şirketi arasında Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminali kira sözleşmesi feshedildi...

Pera GYO 2018'de aylık 102 bin TL'lik yeni kira sözleşmesi imzaladı!

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından portföyünde yer alan taşınmazlara ilişkin olarak aylık kira bedeli toplamı 102 bin TL  olan yeni kira sözleşmesi imzalandı..

Alarko GYO 2018'de 29 milyon TL'lik kira sözleşmesi imzaladı!

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2018 yılında KDV hariç yaklaşık 29 milyon TL kira sözleşmesi yaptı...

Kira sözleşmesi örneği 2019!

Gayrimenkul kiralamalarında tarafların anlaşma sağlaması durumunda mal sahibi ile kiracı arasında kira sözleşmesi imzalanıyor. İşte kira sözleşmesi 2019 örneği...

Kira sözleşmesi damga vergisi oranı 2018 belli oldu!

Gayrimenkul kiralamalarında kira sözleşmesi için belli durumlarda damga vergisi ödeniyor. Kira sözleşmesi damga vergisi oranı 2018 bugün açıklandı..

Kira sözleşmesi iki kişi üzerine olur mu?

Kira sözleşmesi, gayrimenkul kiralamalarında mal sahibi ile kiracı arasında imzalanıyor. Peki, kira sözleşmesi iki kişi üzerine olur mu?

Havza Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin kira sözleşmesi yenilendi!

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Samsun Havza Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin mevcut kiracısı Şimşir Tur Terminal İşletmeciliği A.Ş. ile kira sözleşmesi yenilendi.

Avrasya GYO Metrocity A Blok kira sözleşmesi bildirisini yayınladı!

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamada Avrasya GYO Metrocity A Blok kira sözleşmesi bildirisini yayınladı.

Kira sözleşmesi 2017 damga vergisi ne kadar?

Gayrimenkul kiralamalarında taraflar arasında yapılan anlaşmaya dair noterde sözleşme imzalanabiliyor. Peki, noterde imzalanan kira sözleşmesi 2017 damga vergisi ne kadar?

Kira sözleşmesi nasıl doldurulur 2017?

Gayrimenkul kiralamalarında taraflar arasında kira sözleşmesi imzalanıyor. Bu sözleşmede anlaşmaya dair bilgilere yer veriliyor. Peki, kira sözleşmesi nasıl doldurulur 2017?

10 soruda kira sözleşmesi nasıl yapılır?

Gayrimenkul kiralamalarında, tarafların hak ve sorumlulukları ve yaptıkları anlaşmaya dair bilgiler sözleşmede belirtiliyor. Peki kira sözleşmesi nasıl yapılır?

Ataşehir Finans Kule'nin kira sözleşmesi yenilendi!

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamada Halk Gayrimenkul, Ataşehir Finans Kule'nin kira sözleşmesi bildirisini yayınladı.

gayrimenkul kira sözleşmesi

gayrimenkul kira sözleşmesi gayrimenkul kira sözleşmesi

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun sorduğu ''İşyerini kiraya verirken, kirayı garantiye almak için kiracıdan depozitodan başka neler isteyebiliriz?'' sorusunu cevaplandırdı. İşte o haber...

İşyerini kiraya verirken, kirayı garantiye almak için kiracıdan depozitodan başka neler isteyebiliriz? Senet, tahliye taahhütnamesi vs. ● M.E.

Okuyucum konuyu incelemiş sorusunu ondan sonra sormuş. Depozito, kiranın ödenmemesi veya kiralananda tahribat olursa onarımın yapılması için bir teminattır. Yaygınlaşmış bir uygulamadır ve sözleşmeye de teminatın ne için alındığı yazılır. Ancak teminat için bazı hatırlatmalar yapmalıyım. Yeni yasamıza göre; kira için alınacak teminatın bir banka hesabına yatırılması gerekiyor. Ancak tatbikatta eski alışkanlıkla teminatın hâlâ elden alındığına tanık oluyoruz. Elden ödenen teminatlarda taraflar arasında bazı problemler yaşanabilir. Örneğin teminatı veren kiracı ara dönemde kira ödemesini aksattığında...