gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır

gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır

Birçok yatırımcılar tarafından tercih edilen gayrimenkul yatırımı, uzun vadede yatırımcısına büyük kazanç sağlıyor. Peki, gayrimenkul yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli? İşte gayrimenkul yatırımın altın kuralları...

Kazandıran gayrimenkul yatırımı için ipuçları!

27 yıllık çalışma hayatı boyunca farklı sektörlerde uluslararası birçok şirkette Satış & Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür koltuğuna oturan Ayşe Fügen Arda, kazandıran gayrimenkul yatırımı için ipuçlarını verdi....

Gayrimenkul yatırımı yapacaklara 10 tavsiye!

Demsa Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Yatırım Uzmanı Yüksek Mimar Hüseyin Demir, Türkiye'de yakın zamanda gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Gayrimenkul fonunun avantajı nedir?

Gayrimenkul fonunu tercih edenler vergi avantajı, yüzde 30-40 indirimli alınan gayrimenkullere ortak olma fırsatı ve ihtiyacı kadar pay satma gibi olanaklara kavuşuyor. İşte tüm detaylar...

İstanbul'un hangi yakasında evler daha çok kazandırır?

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı olan Ceren Kumbasar bugünkü yazısında, ''İstanbul'un hangi yakasında gayrimenkul yatırımı kazandırır?'' okuyucusunun sorduğu soruyu yanıtladı. İşte o haber...

İşte gayrimenkul yatırımında gözde bölgeler!

İstanbul'daki mega projeler birçok ilçenin gelişmesine katkı sağladı. Başakşehir, Çatalca ve Pendik yatırımcılar için cazip hale geldi. Bölgelerde arsa fiyatları ikiye katlandı.

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere 7 tavsiye!

Gayrimenkul yatırımı, eskiden bu yana en güvenli ve kazançlı yatırımdır. Gün geçtikçe de önemi artmaya devam etmektedir. Özellikle dövizde yaşanan dalgalanmalar ve belirsizliklerden dolayı kişiler gayrimenkule daha fazla yönelmektedir.

İşte gayrimenkul yatırımı için tüyolar!

Posta Gazetesi Gazetesi'nde yer alan habere göre gayrimenkul yatırımının tüyoları anlatıldı. Kanal İstanbul projesi arsa fiyatlarını artırdığı gibi Göktürk ve Kemerburgaz'da yatırım için uygun bölgeler olarak görüldü.

Gayrimenkul yatırımı formül üzerinden değerlendirilmeli!

Cumhuriyet Gazetesi Ekonomi sayfası köşe yazarı olan Ceren Kumbasar bugünkü yazısında gayrimenkul sektöründeki yatırım formüllerini anlattı. İşte Ceren Kumbasar'ın bugünkü yazısı....

Gayrimenkul yatırımında nelere dikkat edilmeli?

Yarınlara yatırım yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Ve Nerelere ne gibi yatırımlar yapabiliriz? sorusunun cevaplarını Şehir Plancısı ve Gayrimenkul Sektörü Uzmanı Özben Örs' verdi.

Gayrimenkul yatırımı geleceğe ışık tutar!

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı olan Ceren Kumbasar bugünkü yazısında gayrimenkul yatırımının geleceğe etkisini anlattı. İşte o yazı...

Gayrimenkul yatırımı hakkında doğru bilinen 5 yanlış!

Ülkemizde önemli bir yatırım aracı olarak görülen gayrimenkul hakkında RE/MAX Türkiye, yatırımcıları kulaktan dolma bilgileri uygulama konusunda uyarıyor. Gökhan Karahan, gayrimenkul yatırımı hakkında doğru bilinen yanlışları açığa çıkarıyor.

Gayrimenkul yatırımı yapmak için doğru zaman!

Coldwell Banker Commercial Türkiye Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Adnan Bozbay, gayrimenkul sahibi olmak ve elindeki parayı değerlendirmek için yatırım yapmak isteyenler için uygun bir zaman olduğunu belirtti.

Gayrimenkul yatırımında konut mu, ofis mi?

Ankara’daki lüks projelerde 350-500 bin TL aralığında satın alınan 1+1 dairelerden 750-1.500 TL kira geliri elde edilebilirken, aynı değerdeki lüks ofisleri 2.000-3.000 TL’ye kiraya vermek mümkün.

Gayrimenkulde Mersin ve Sinop değerlenecek!

Yabancının güzü emlâkta Dört bir yanı ateş çemberi oları Türkiye, sakin liman olma özelliğiyle gerek komşularının, gerek Ortadoğu ülkelerinin dikkatini çekmeye devam ediyor...

Knl İstanbul Gayrimenkul Yatırım İnşaat Otomotiv Turizm Sağlık Hiz.San.Ve Tic.Limited Şirketi kuruldu!

Knl İstanbul Gayrimenkul Yatırım İnşaat Otomotiv Turizm Sağlık Hiz.San.Ve Tic.Limited Şirketi Arnavutköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Aslan Yaşar ve Serdar Yaşar ortaklığında kuruldu.

Portekiz Gayrimenkul Yatırım Fonuyla Avrupa vatandaşlığının önü açıldı!

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) başvurularında, gayrimenkul alımı genellikle ilk akla gelen ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Peki gayrimenkul yatırımı alarak Avrupa vatandaşlığı alınabilir mi? İşte detaylar...

Gayrimenkul yatırımı ile Avrupa pasaportu nasıl alınır?

Birçok vatandaş Avrupa vatandaşı olabilmek için Avrupa ülkelerinde gayrimenkul ediniyor. Peki, gayrimenkul yatırımı ile Avrupa pasaportu nasıl alınır? Avrupa vatandaşı olmanın faydaları neler? İşte detaylar...

Lıberty İnşaat Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

Lıberty İnşaat Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi Şişli'de 2 milyon TL sermaye bedeli ile Can Temin tarafından kuruldu.

Ezza Gayrimenkul Yatırım Bilişim Sağlık Turizm Danışmanlık Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Ezza Gayrimenkul Yatırım Bilişim Sağlık Turizm Danışmanlık Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Üsküdar'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Merter Cansın Mert ve Volkan Selçuk ortaklığında kuruldu. 

Güney Kıbrıs'ta gayrimenkul yatırımı karşılığında vatandaşlık!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) yatırım karşılığı vatandaşlık programında meydana gelen nedeniyle ülkede bir takım kararlar alındı. 

Mutlu Yatırımcılık Gayrimenkul Yatırım ve Kiralama Anonim Şirketi kuruldu!

Mutlu Yatırımcılık Gayrimenkul Yatırım ve Kiralama Anonim Şirketi bugün Ümraniye'de 8 milyon 630 bin TL sermaye bedeli ile Kerem Durası ve Evren Durası ortaklığıyla kuruldu.

Erbil Gayrimenkul Yatırım Fuarı 18 Eylül'de başlıyor!

Gayrimenkul sektöründe teknolojik araçları etkin bir şekilde kullanarak doğru portföyü doğru yatırımcıyı ile buluşturan R.E.D. Invest, 18 – 22 Eylül tarihleri arasında Uluslararası Erbil Gayrimenkul Yatırım Fuarı düzenleyecek.

Akiş GYO’ya 'Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri' ödülü!

Akiş GYO, Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde Yatırım Ortaklığı kategorisinde "GYO Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri 2018" dalında ödülünü kazandı.

PRYM Gayrimenkul Yatırım , En İyi Rezidans ödülünü aldı!

Modern yaşam alanları uzmanı PRYM Gayrimenkul Yatırım A.Ş., gayrimenkul sektörünün gurur gecesinde “En İyi Rezidans” ödülüne layık görüldü.

Haluk Hasanoğlu: 2019 gayrimenkulde yatırım yılı olacak!

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Hasanoğlu, inşaat ve gayrimenkul sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Hasanoğlu, 2019'un sektör açısından yatırım yılı olacağını söyledi.

Akkılçık Gayrimenkul Yatırım İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Akkılçık Gayrimenkul Yatırım İnşaat Anonim Şirketi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Ali Akkılçık tarafından kuruldu. 

Chengdu Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

Chengdu Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi bugün Kadıköy'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Zhong Lı, Jun Nıu, Weı Lu ve Yağızcan Vatansever ortaklığında kuruldu. 

gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır Haberi

gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır

Gayrimenkul yatırımı sadece içinde yaşamak için bir ev satın almaktan çok ileride gelir kazanmak bir mülk almak anlamına da gelebilir. Finansgündem'de yer alan habere göre; bu durum ise bir ev satın aldıktan sonra tadilat yaparak, gerçekleştirerek üzerinde bir fiyata satmak anlamı da taşıyabilir. Aynı zamanda emlak yatırımı yapanlar satın aldıkları evi kiraya vermeyi de düşünebilir. Bazı durumlarda ise büyük gayrimenkul yatırımlarından elde edilen kira gelirleri, mülkü satın almak için yapılan yatırımdan çok daha büyük bir getiri sağlayabilir. Bu yatırımların maliyeti oldukça yüksek olduğu için, doğru kararı vermek de büyük öneme sahip. 

1. Bir danışman bulun

Birçok yatırımda olduğu gibi, bu alanda uzmanlık sahibi birinden tavsiye almak emlak yatırımlarında da oldukça büyük önem taşıyor. Emlak şirketi Realty ONE CEO’su Kuba Jewgieniew, “bugünün...