istanbulda ihaleler

istanbulda ihaleler

İstanbul'da 170 milyar dolarlık ihalelerin sonrasındaki dev projelerin inşaatları sürüyor...

1/100 binlik planlar yeniden yürürlükte!

Bomba! Bomba! Bomba! İstanbul'da yine plan karmaşası yaşanıyor. Ekim ayında İstanbul 2. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilen 1/100 binlik imar planına, belediye itiraz etti. Plan yeniden yürürlüğe girdi.

Kamu İhale Kanunu'nun 21/b maddesine göre yapılan ihaleler mecliste!

1 Ocak 2003 tarihinden bu yana Bakanlığın ve bağlı kuruluşlarının Kamu İhale Kanunu'nun 21/b maddesine göre yapmış olduğu ihaleler meclis gündemine taşındı. CHP'li Başarır, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Antalya'da yapılan ihaleler meclis gündeminde!

2015 yılından bu yana Bakanlık tarafından Antalya ilinde yapılan ihaleler meclis gündemine taşındı. CHP'li Özer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

2 yılda iptal edilen ihaleler TBMM gündeminde!

2017-2019 yılları arasında yıllar bazında Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarca yapılan ve daha sonra iptal edilen ihaleler meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

2 yılda iptal edilen ihaleler TBMM gündeminde!

2017-2019 yılları arasında yıllar bazında Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarca yapılan ve daha sonra iptal edilen ihaleler TBMM gündemine taşındı. CHP'li Sezgin Tanrıkulu konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Söğüt İnşaat'ın Ankara Büyükşehir'den aldığı ihaleler TBMM'de!

Söğüt İnşaat'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı ihaleler meclis gündemine taşındı. Konu hakkında soru önergesi hazırlayan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, sorularını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya iletti..

Kocasinan'da beklenen ihaleler gerçekleşti!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde, Kocasinan’a önemli bir yatırım olarak görülen ihaleler gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayrakdar ile katılımcılar arasında zaman zaman tatlı pazarlıkların da yaşandığı ihaleler, renkli görüntülere sahne oldu.

İzmir'de ihaleler uzadıkça maliyet artıyor!

AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sert çıktı: “İzmir Büyükşehir Belediyesi hemşehrilerimizi her projesinde olduğu gibi bir kez daha mağdur etti. İhaleler uzatıldıkça maliyette katlanıyor.”

Erhan Boysanoğlu: İhaleler konut fiyatlarını yükseltecek!

Emlak Konut GYO ihalelerinde ortaya çıkan rakamlar gayrimenkul sektöründe dengeleri bozdu. “İhaleler bize normal gelmiyor” diyen Erhan Boysanoğlu, konut fiyatlarının yükseleceğini söyledi.

İlçelere yatırım için ihaleler sürüyor!

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere yaptırılacak olan kadın ve gençlik merkezi için ihaleler sürüyor. Develi, Bünyan, Akkışla ve Felahiye ilçelerine yapılacak olan kadın ve gençlik merkezi yapım işi ihale edildi.

Yeni yönetmelikle Hazine garantili ihaleler ilan edilmeyecek!

Yeni yönetmelikle Hazine garantili ihaleler ilan edilmeyecek. KANAL İstanbul, 3. havalimanı, şehir hastaneleri gibi projeler için getirilen Hazine garantisinde verilen garantilerin Resmi Gazete’de ilan edilmesi gerekmeyecek.

TCDD'den açıklama: İhaleler mevzuata göre yapıldı!

TCDD'den, bugün bir gazetede yer alan "Otomatik tren yolsuzluğu" başlıklı haberle ilgili yapılan açıklamada, "İhaleler KİK ve ilgili mevzuata göre yapılmıştır. Tren etiketi sistemi ihalesi de aynı mevzuata tabidir" denildi...

KKTC Su Temin Projesi'nde ihaleler tamamlandı!

Dünyada ilk kez deniz yüzeyinin 250 metre altından borularla su taşınmasını sağlayacak KKTC Su Temin Projesi'nde ihaleler tamamlandı. Projeyle yılda 75 milyon metreküp su Kıbrıs'a taşınacak...

Sinpaş Lagün İstanbulda 40 ev için yılın son fırsatı! Sıfır peşinatla!

Sinpaş GYO tarafından hayata geçirilen Lagün İstanbulda sadece 40 ev için yılın son kampanyasıyla konut satışları devam ediyor. Peşinatsız ödeme planında taksitleri 3.590 TLden başladığı projede yüzde 10 fiyat avantajıyla daire fırsatı sunuluyor

istanbulda ihaleler

istanbulda ihaleler istanbulda ihaleler


İstanbul'da dev projeler yürütülüyor. Son haftalardakilerle birlikte sadece İstanbul'da 170 milyar dolarlık ihalelerin sonrasındaki inşaatlar sürüyor. İşte ihalesi yapılan mega projeler: 


5 milyar dolar Temeli 2004'te atılan Marmaray tamamlandığında 1.4 km. tüp tünel ve 12.2 km. delme tünel ile yaklaşık olarak 76 km uzunluğunda olacak.  29 Ekim'de açılacak Marmaray'ın deneme seferi 1 Ağustos'ta. 


9.5 milyar dolar İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate düşürecek otoyol projesinin ihalesi 9 Nisan 2009'da yapıldı.Nurol-Özaltın-Makyol-Astaldi-Yüksel-Göçay Grubu ihaleyi kazandı. Maliyetinin 11 milyar lira olduğu belirtiliyor. 


1.3 milyar dolar Deniz altından geçen 5.4 km uzunluğundaki 2 katlı tünel ile birlikte toplam 14.6 km. Marmaray'ın 1 km paralelinde. 1.3 milyar dolarlık tüneli G. Koreli SK Mühendislik önderliğindeki konsorsiyum yapıyor. 


Şebnem Turhan/ Radikal...