kripto para üretimi İran

kripto para üretimi İran

İran Meclisi Ekonomik Komisyonu, kripto para madenciliği endüstrisinin durumu ve kripto para ticaretinin ülkedeki konumuyla ilgili bir rapor hazırladı.

Sanatçılar kripto para dünyasına giriyor!

Kripto para borsasına olan ilgi her geçen gün artıyor. Dünya genelinde de sanat camiasından çok sayıda isim kripto borsasında yatırım yapmaya başladı.

Kripto para kullanmanın hükümleri neler?

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarlarından Faruk Beşer bugünkü köşesinde Bitcoin ve kripto para hükümlerini kaleme aldı.

ABD, kripto para madenciliğinde ilk sırada!

Çin’in Bitcoin üretiminde veri olarak alınan “hash oranı” payının Mayıs'ta yüzde 44’ken, Temmuz'a kadar sıfıra düştüğü belirlendi. Çinli düzenleyicilerin kripto para madenciliği faaliyetlerini yasaklamasının ardından, ABD, dünyanın en çok Bitcoin madenciliği yapan ülkesi oldu.

Kocaeli'de yasa dışı kripto para üreten 650 cihaza el konuldu!

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, yasa dışı yollarla kripto para üretimi yapıldığı öne sürülen tesiste 650 cihaza el konuldu. 

Rusya kripto para yatırımını yasaklamayı planlamıyor!

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Moiseyev, “Vatandaşların yurt dışındaki borsalarda kripto para alımına yönelik herhangi bir yasak getirilmesi planlanmıyor.” şeklinde konuştu.

Kripto para borsası Coinzo kapandı!

İzmir merkezli kripto para borsası Coinzo dün sabah faaliyetlerini durdurdu. 

Şanlıurfa'da kripto para operasyonunda iki kişiye gözaltı!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde devam eden kripto para operasyonunda iki şüpheli gözaltına alındı. 

Kripto para piyasaları hareketleniyor mu?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Şant Manukyan bugünkü köşesinde kripto para piyasasını değerlendirdi. İşte Şant Manukyan'ın 'Kriptolarda yaz geliyor olabilir' başlıklı yazısı...

İzmir'de kripto para madenciliği operasyonu: 2 gözaltı!

İzmir Menderes'te bir iş yerine gerçekleştirilen baskında kripto para madenciliğinde kullanılan cihazlar bulundu. Baskında 2 kişi gözaltına alındı.

Kripto para sektöründe sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı!

Bitci Teknoloji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, kripto para sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Çağlar, kripto para sektöründe sermaye şartının en az 100 milyon TL olması gerektiğini belirtti.

İran'da kripto para madenciliği yasağı kaldırıldı!

İran'da enerji tüketiminde meydana gelen sorun sonrası kripto para madenciliğine gelen yasak kaldırıldı.

Hindistan dünyada en çok kripto para kullanan ülke oldu!

TripleA tarafından gerçekleştirilen bir araştırma raporuna göre, Hindistan’ın 100 milyonu aşkın kullanıcı ile dünyada en çok kripto para kullanan ülke olduğu ortaya çıktı.

Elon Musk'tan yeni kripto para değerlendirmesi!

Kripto para borsasına yönelik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Elon Musk'ın yaptığı değerlendirmeler sonrasında piyasada olumlu gelişmeler yaşanıyor. 

kripto para üretimi İran Haberi

kripto para üretimi İran

İran Meclisi Ekonomik Komisyonu, kripto para madenciliği endüstrisinin durumu ve kripto para ticaretinin ülkedeki konumuyla ilgili bir rapor hazırladı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Dünyada en çok kripto para üretilen ülkelerden İran'da gayriresmi yollardan senede 1,1 milyar dolar değerinde kripto para madenciliği yapıldığna dikkat çekildi.

Raporu, Meclisin açık oturumunda okuyarak açıklayan Komisyon Sözcüsü Gulam Rıza Merhaba, İran'da kripto para ticaretinin gayriresmi yollarla yapıldığını vurgulayarak, "Ülkede ortalama günlük 700 Bitcoin, gayriresmi yollarla alınıp satılıyor. İnsanlar bu faaliyetleri hiçbiri lisansa sahip olmayan platformlar aracılığıyla yapmaktadır" şeklinde konuştu. 

Kripto para ticareti için kimlik ibrazının zorunlu tutulmasının ülkeler açısından çeşitli problemler oluşturduğunu vurgulayan İranlı Milletvekili, ülkede senelik 1,1 milyar dolar değerinde kripto para madenciliği yapıldığının öngörüldüğünü ifade etti. 

Diğer taraftan Meclis Ekonomik Komisyon...