ronaldonun yeni müzesi nerede

ronaldonun yeni müzesi nerede

Real Madrid'in ve Portekiz Milli Takımı'nın oyuncusu Cristiano Ronaldo, doğum yeri olan Madeira Adası'ndaki Funchal kentinde, kendi adına bir müze yaptırıyor. Müzenin 300 metrekarelik alanı kapsayacağı, şu anda inşaat halinde olduğu belirtildi....

Adnan Menderes Müzesi’nin inşaatında sona gelindi!

Aydın’a değer katması planlanan Adnan Menderes Müzesi'nde inşaat çalışmalarında sona geldi. Müzenin Aydınlıların yeni yaşam alanı olması planlanıyor.

İstanbul'a Cumhuriyet Müzesi geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat yaptığı açıklamada İstanbul’a bir Cumhuriyet Müzesi yapmak üzere hazırlıklara başladıklarını müjdeledi.

Urartu Müzesi 9 yıl sonra yeni binasında ziyarete açıldı!

Van'da, 2011 yılındaki depremlerde hasar gören "Urartu Müzesi", Van Kalesi'nin güneyinde 21 milyon TL'lik yatırımla inşa edilen yeni binada ziyarete açıldı

Muğla Bölge Müzesi Temmuz'da açılacak!

Muğla'da Anadolu coğrafyasına ev sahipliği yapan kültürlerin izlerini yansıtacak yeni bir bölge müzesi açılacak. Müze,16 milyon liraya tamamlanacak.

Bodrum'a yeni su altı arkeoloji müzesi inşa edilecek!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum’da sezonu 12 aya yaymak için merkezde etkinlikleri artıracaklarını belirtti. Bakan Ersoy, Bodrum'a yeni bir su altı arkeoloji müzesi inşaa etmeyi plandıklarını söyledi.

AEK'nın yeni stadı Ayasofya açılışa hazır!

Yunanistan'ın köklü kulüpleri arasında yer alan AEK'nın yeni stadı açılışa hazırlanıyor. İstanbul'daki tarihi eser Ayasofya Müzesi'ne benzetilerek inşa edilen 32 bin kişilik stadın ismi de "Ayasofya Stadı" olacak.

Sivas Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi için imzalar atıldı!

Sivas Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi için Valilik'te imza töreni yapıldı. Yeni projenin kentin turizm potansiyelini artırması planlanıyor.

Peygamberler Tarihi Müzesi işte böyle olacak!

Peygamberler şehri Şanlıurfa'da yeni bir müze açılıyor. Alanında ilk olan 'Peygamberler Tarihi Müzesi' teknolojik bir alt yapıya sahip olacak. 

Şanlıurfa'da Peygamberler Tarihi Müzesi kuruluyor!

Dünya inanç turizminde dördüncü sırada yer alan Şanlıurfa'ya müze kuruşacak. Yeni Peygamberler Tarihi Müzesi'nin Balıklıgöl yerleşkesi yakınlarına inşa edilmesi planlanıyor...

Bursa Yaşam Kültürü Müzesi açıldı!

Müzeleriyle dikkat çeken kent Bursa, yeni bir müzeye daha kavuştu. Bursa’nın kültürel zenginliklerini orijinal kimliğiyle geleceğe taşıyacak olan ‘Bursa Yaşam Kültürü Müzesi’nin açılışı yapıldı.

Samsun'a yeni müze inşa edilecek!

Samsun Müzesi'nin küçük olması nedeniyle bugüne kadar sergilenemeyen farklı dönemlere ait binlerce eser, yapılacak yeni müzede ziyaretçilere açılacak.

Beşiktaş'ın yeni müzesi yarın açılıyor!

Beşiktaş'ın Vodafone Arena'da yer alan yeni müzesinin açılışı yarın saat 11:00'da gerçekleşecek. Açılışa Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın katılması bekleniyor.

15 Temmuz Müzesi kuruluyor!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından yaşanan demokrasi mücadelesinin yeni nesillere aktarılması için ’15 Temmuz Müzesi’ kuruluyor

ronaldonun yeni müzesi nerede

ronaldonun yeni müzesi nerede ronaldonun yeni müzesi nerede


Real Madrid'in ve Portekiz Milli Takımı'nın oyuncusu Cristiano Ronaldo, doğum yeri olan Madeira Adası'ndaki Funchal kentinde, kendi adına bir müze yaptırıyor.


Portekiz'in Diario do Noticias gazetesinin Ronaldo'nun ailesini kaynak göstererek verdiği haberde, futbolcunun müzesinin bu yıl sonu ve ya 2014 yılı başlarında açılacağı belirtildi. 5 Şubat 1985'te doğan Ronaldo'nun finansmanı tamamen kendisi tarafından karşılanarak hazırlanan müzenin, bu zamana kadar gizli tutulduğu belirtildi.


Futbolcunun yakınları, Portekiz gazetesine verdikleri röportajda, ''Ronaldo'nun bu girişiminden dolayı annesi çok gurur duyuyor. Müze hayata geçtiğinde tüm aile, bu davranışından dolayı Ronaldo ile gurur duyacak. Müze bölge için çok önemli olacak çünkü dünyanın birçok yanından turisti buraya getirecek. Ronaldo'nun kazandığı altın top ya da altın ayakkabı gibi ödülleri kim yakından görmek istemez ki'' ifadesini kullandı.


Müzenin 300 metrekarelik alanı...