sarıyer imar planı

sarıyer imar planı

İBB tarafından gerçekleştirilen ‘Sarıyer Islah İmar Planları’ Çalıştayı’nda, ilçedeki tapu ve imar sorunları konuşuldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu çalıştaydan çıkacak sonuçların sadece Sarıyer’i değil, kentin tapu sorunu olan tüm bölgelerini ilgilendireceğine dikkat çekti...

Sarıyer 3 ada 37-38-39 parsellerin imar planı tadilatı askıda!

Sarıyer ilçesi, 3 ada, 37, 38, 39 parseller ile bir kısım tescil dışı alana ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 2 Ekim 2019 tasdik tarihli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıda...

Sarıyer'in yeni imar planları meclisten geçti!

Sarıyer’de yaklaşık 250 bin kişiyi ilgilendiren ve 40 yıldır çözülemeyen tapu sorunu çözülüyor. 13 mahalle için hazırlanan ıslah imar planları Sarıyer Belediye Meclisi’nden geçti.

Türkiye'nin mülkiyet sorunu imar barışıyla hallettik!

Sarıyer Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sarıyer'e yapılması planlanan hizmetleri anlattı.

Sarıyer'in en büyük sorunu imar!

Hem Boğaz’a hem de Karadeniz’e komşu İstanbul'un en değerli ilçelerinden Sarıyer'de mülkiyet sorunu yaşanıyor.

Sarıyer’in 40 yıllık tapu sorunu mecliste!

Sarıyer’de yaklaşık 250 bin kişiyi ilgilendiren ve 40 yıldır çözülemeyen tapu sorunu İBB Meclisi'nde görüşüldü. 10 mahalle için hazırlanan ıslah imar planları İBB'den geçemedi.

Ayazağa 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı askıda!

İBB, Sarıyer İlçesi, Ayazağa Mahallesi, 7242 ada, 41 parselin bir kısmına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatını askıya çıkardı...

Sarıyer Mahalleler Birliği'nden imar planı eylemi!

Sarıyer Mahalleler Birliği üyeleri, Sarıyer'in gecekondu mahallesini kapsayan imar planlarının, İBB Planlama Müdürlüğü tarafından Sarıyer Belediyesi'ne gönderilmesi nedeniyle eylem yaptı.

Rantçılar Sarıyer'i hedef aldı!

Aydınlık Gazetesi köşe yazarı olan Rıza Zelyut bugünkü yazısında Türkiye'deki yapılaşmadan bahsetti. Zelyut, arazi mafyalarının oklarını Sarıyer'e çevirdiğini belirtti.

Sarıyer'deki iki mahalle için imar planı onaylandı!

Sarıyer Belediye Meclisi toplantısı gerçekleşti. Toplantıda imar konuşuldu. Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı mahalleleri imar ıslah plan çalışması onaylandı.

Ayazağa imar planı onay bekliyor!

Sarıyer Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından Ayazağa Mahallesi için hazırlama aşaması tamamlanan 1/1000 ölçekli imar planı, Ayazağalıların katıldığı bir toplantıda anlatıldı.

Sarıyer Tarabya Mahallesi 1/5000 ölçekli plan tadilatı askıda!

Sarıyer ilçesi, ( Tarabya Mahallesi, 508 ada, 70 parsel ) Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Eğitim Tesislerine ( Plan Notu ) ilişkin 1/5000 ölçekli 20.01.2021 tasdik tarihli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı tadilatı askıya çıktı.

Sarıyer Derbent Mahallesi için hazırlanan imar planları değiştirildi!

İstanbul’un en eski gecekondu mahallesi Sarıyer Derbent için 2019'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan imar planları, İSKİ’nin itirazı sonrası değiştirildi. Mahallede planlanan 192 bin metrekarelik konut alanı 189 bin metrekareye indirildi.

Sarıyer Çamlıtepe ve Darüşşafaka Mahalleleri 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Çamlıtepe (Derbent) ve Darüşşafaka Mahallelerinde Bulunan 27,97 Ha’lık Riskli Alana İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıktı.

Sarıyer İstinye Mahallesi 1/1000  ölçekli imar planı değişikliği onaylandı!

Sarıyer İlçesi, İstinye Mah., 53 pafta, 247 ada, 6 parsele ait hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği teklifi; Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu'nun 17.12.2020 tarihli ve 2020/3 sayılı kararı ile onaylandı.

Sarıyer Rumelihisarı Mahallesi 1/5000  ölçekli imar planı değişikliği askıda!

Sarıyer İlçesi, Rumelihisarı Mah., 74 ada, 5 ve 6 parsele ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ve 74 ada, 6 parsele ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan değişikliği askıya çıktı.

Antalya Sarısu Plajı'nın imar planı meclis gündeminde!

Antalya Sarısu Plajı'nın imar planı meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kilyos'ta imar planı değiştirilen arsaya CHP'den dava!

CHP, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın eski başbakanlardan Tansu Çiller'in oğlunun yönetiminde olduğu şirkete ait Sarıyer Kilyos'taki 30 dönüm arazi için yaptığı ayrıcalıklı imar planının iptali için dava açmaya hazırlanıyor.

Sarıyer Kilyos 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli Sarıyer İlçesi Kumköy (Kilyos) Mahallesi 1 pafta 309 nolu parsele ait 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği” ve UİP:41013 plan işlem nolu 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıktı.

Sarıyer Belediyesi, Doğuş GYO Maslak imar planı davasında temyize gitti!

Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın açtığı Sarıyer İlçesi, Maslak ve Çevresi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin yürütmenin durdurulması ve iptali davasısında Sarıyer Belediyesi temyiz yoluna başvurdu...

Sarıyer Basın Yayın Kooperatifi sitesinden imar parası açıklaması!

İstanbul Sarıyer'de  bulunan Basın Yayın Kooperatifi sitesinde, site sakinlerinin imar  barışı için ödedikleri paraların bir kısmının nerede kullanıldığı belirtmemesi üzerine site sakinleri tarafından yönetime uyarı yapılmıştı. Konuya ilişkin kooperatiften açıklama geldi...

Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi imar bekliyor!

İstanbul Sarıyer'de bulunan İmam Hüseyin Cemevi, 2013 yılından beri “sosyal kültürel tesis” imarını bile alamadı...

Sarıyer 3 ada 37-38-39 parsellerin imar planı tadilatı askıda!

Sarıyer ilçesi, 3 ada, 37, 38, 39 parseller ile bir kısım tescil dışı alana ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 2 Ekim 2019 tasdik tarihli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıda...

Sarıyer'in yeni imar planları meclisten geçti!

Sarıyer’de yaklaşık 250 bin kişiyi ilgilendiren ve 40 yıldır çözülemeyen tapu sorunu çözülüyor. 13 mahalle için hazırlanan ıslah imar planları Sarıyer Belediye Meclisi’nden geçti.

sarıyer imar planı Haberi

sarıyer imar planı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen ‘Sarıyer Islah İmar Planları’ Çalıştayı’nda, ilçedeki tapu ve imar sorunları tüm yönleriyle konuşuldu. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu'nun da katıldım gösterdiği çalıştayda, mahalle muhtarları ve halk temsilcileri fikirlerini de beyan etti.

İBB, Boğaziçi Bölgesi'nde kalan Sarıyer Pınar, Cumhuriyet, Ferahevler, Çayırbaşı mahallelerinin de aralarında olduğu 15 mahalledeki mülkiyet ve tapu sorununu çözüme ulaştırmak için çalıştay düzenledi. İBB'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, çalıştayda, geçtiğimiz ay ilçe belediye meclisinden geçen ve İBB gündemine de alınan Sarıyer Islah Planları konuşuldu. 

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu’nun da katıldığı çalıştaya, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, Hukuk Müşaviri Eren Sözmez, Emlak Daire Başkanı İrşadi Akbaş ile ilgili bürokratlar da katıldı.