sinan öncel kimdir

sinan öncel kimdir

BMD Başkanı Öncel, "Her AVM’de ortalama 10 olmak üzere 4 binden fazla mağaza halen boş duruyor. Caddelerde de benzer bir durum söz konusu. Biz kamu otoritesinin en azından bir iki yıl da olsa kiralamalarda yüzde 20’lik stopajı indirim talep ediyoruz" dedi...

Yüksek kiradan kaçana tazminat şoku!

Geçtiğimiz sene döviz kurlarındaki artıştan kaynaklı kiralarda TL'ye geçiş zorunlu kılınırken, 3 ay önceden bildirmek suretiyle tazminatsız çıkış için karar alınmıştı. Fakat bazı AVM'lerde yüksek kiralardan dolayı çıkmak isteyenlere ise tazminat dayatması yapıldığı ortaya çıktı.

Sinan Öncel'den boş mağazaları dolduracak formül!

BMD Başkanı Öncel, "AVM yönetimlerinden ve mağaza sahiplerinden yeni kontratların ilk yıl için ciro kirası üzerinden yapılmasını, süre sonunda iki tarafa da tazminatsız fesih hakkı verilmesini istiyoruz..." dedi...

AYD’nin tazminatsız fesih için verdiği sözü yerine getirmesini bekliyoruz!

AYD Yönetimi’nin Eylül'de 'üç ay önceden bildirilmesi kaydı ile perakendeciye tazminatsız çıkış hakkı’ verme kararı aldığını hatırlatan Sinan Öncel, "5 ay geçtiği halde bazı AVM’ler kontratlardaki yüksek tazminat maddeleri ile markalarımızı adeta rehin tutmaya devam ediyor" dedi...

AVM ve markalar henüz TL'de anlaşamadı!

Sözleşmelerde Türk Lirası dönemi getiren tebliğ görüşe açıldı. Fakat AVM ve markalar arasında henüz bir anlaşmaya varılmış değil.

AVM'lerin üçte biri günlük kuru baz alıyor!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, AVM'lerin üçte birinin günlük kurdan faturalandırma yaptığını kaydederek TL'ye dönüşün perakende sektörünü rahatlatacağını dile getirdi.

AVM'lerdeki kiracılar serbest çıkma hakkı talep ediyor!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, AVM'lerdeki kiracıların serbest çıkma hakkı talep ettiğini söyledi.

Dövize bağımlı AVM kiraları bir ayda 240 milyon lira arttı!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, dövize bağımlı AVM kiralarının bir ayda 240 milyon lira arttığını söyledi.

Yeterli döviz geliri olmayan dövizle kiralama yapmamalı!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, yeterli döviz geliri olmayanların dövizle kiralama yapmaması gerektiğini söyledi.

Döviz kuru artıyor, AVM kiraları yükseliyor!

BMD Başkanı Sinan Öncel, döviz kurundaki yükselişin AVM'lerdeki kira ciro oranlarını arttırdığını söyledi. Öncel, perakendecilere asla dövizle kiralama yapmayın uyarısında bulundu.

Döviz kuruyla alınan kira, perakendecileri zora sokuyor!

BMD’nin düzenlediği "Perakendede Kadının Gücü" etkinliğine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu katıldı.

Kur fırtınasına önlem alamamak pek çok markanın sonu olabilir!

Perakendenin Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunu belirten Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, kur fırtınasına acil çözüm bulunmaması durumunda faturayı, oluşturması yılları bulan markaların ve çalışanların ödemek zorunda olacağını söyledi.

AVM'ler kira indirimi yapmadı!

"AVM'lerin üçte biri kiraya yönelik hiçbir indirim yapmadı" diyen BMD Başkanı Öncel, "Kiralarda yüzde 40'a varan indirim yapan AVM'ler oldu ama özellikle yabancı yatırımcıların başında olduğu indirim yapmayan AVM'ler var" şeklinde açıklama yaptı.

AVM kiralarında 5 yıl şartından dönülmeli!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, en büyük sıkıntının AVM kira sözleşmelerinin en az 5 yıl olarak kiralanması olduğunu söyledi.

AVM kiralarında yeni düzenleme!

BMD Başkanı Sinan Öncel,Pazartesi gününden beri markalara dükkanları kapatma konusunda bir öneri sunduklarını söyleyerek “Kapalı olduğumuz süreçte çalışanlarımızın haklarını koruyacağız. Salgın ne kadar devam edecek bilmiyoruz ama dayanabildiğimiz kadar dayanacağız'' dedi.

Sinan Öncel'den kira açıklaması!

BMD Başkanı Sinan Öncel, koronavirüs salgını sebebiyle hazırlanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine ilişkin açıklamalar yaptı. Öncel, cadde mağazalarından kira alınmayacağını belirtti...

Sinan Öncel: Birlik ve dayanışma ruhu ile kira konusu sorun olmaktan çıkacak!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı "Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine" yönelik değerlendirmelerde bulundu…

Sinan Aygün kimdir?

İş adamı ve siyasetçi olan Sinan Aygün bugün kadar hangi görevlerde bulundu, nerelerde çalıştı? İnşaat sektörüne ne zaman girdi? Sinan Aygün kimdir?

Sinan Öncel: Yurt dışındaki mağaza sayısı 5 bin 500’ye yaklaşacak!

BMD Başkanı Öncel, "106 markamızın yurt dışında 4 bin 396 mağazası bulunuyor. Yıl sonunda bu sayının 4 bin 700’e çıkacağını öngörüyoruz. 2020 sonunda ise üyelerimizin yurt dışındaki mağaza sayısının 5 bin 500’ye yaklaşacağını tahmin ediyoruz" dedi...

AVM kiralarında TL’ye dönüş hesabı!

BMD Başkanı Sinan Öncel, markaların 2019’a kiralamalarda TL’ye dönüşün morali ile başladığını vurguladı. Öncel, yıllar sonra ilk kez kira konusunda öngörülebilir bütçe yapabilme imkanlarının olduğunu söyledi.

Sinan Öncel: TL ile kiralamanın olumlu etkilerini gördük!

TL ile kiralama konusu ile ilgili konuşan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, "Devletimizin güçlü TL iradesi var, artık ekonomideki birçok harcama kendi para cinsimizden olacak” dedi.

Sinan Aksu kimdir?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi olan Sinan Aksu kimdir. Sinan Aksu daha önce hangi görevlerde bulundu? 

Her AVM’de 10 mağaza boş!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel yaptığı açıklamada, "Şu anda Türkiye’de 420’yi aşkın AVM var. Her AVM’de 10 mağaza boş, bu da 4 bin mağaza ediyor." dedi.

AVM’ler markaların lojistik merkezi oluyor!

AVM'lerde ziyaretçi sayılarının internet alışverişleri nedeni ile düşmesi, markaları yeni işbirliklerine yöneltti. Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, bu duruma çözüm olarak, "Merkezi lokasyonlarda işleri düşen AVM'leri lojistik merkezi yapalım." önerisinde bulundu...

Perakendeciler bankaların kredi kartı erken ödeme faizlerinin düşürülmesini istiyor!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, "Perakende sektörü olarak Merkez Bankasının faiz indirimine paralel olarak en kısa zamanda kredi kartı erken ödeme faiz oranlarına da en az 7 puan indirim bekliyoruz." dedi.

Türk markaları yurt dışında her gün 2 mağaza açıyor!

BMD Başkanı Sinan Öncel, Türk markalarının yurt dışında yatırım atağına başladığını söyledi. Öncel, markaların yurt dışında her gün ortalama 2 mağaza açmaya devam ettiğini belirtti.

Bazı AVM'ler tazminatta direniyor!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, AVM'lerdeki zarar eden mağazalarını kapatmak isteyen markaların geçmiş yıllardaki kontratlarındaki fesih maddeleri nedeniyle yüksek tazminatlara maruz kaldığını söyledi.

sinan öncel kimdir

sinan öncel kimdir sinan öncel kimdir

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, yılın ilk yarısında sektördeki gelişmelere ilişkin Anadolu Ajansı'ndan Elif Ferhan Yeşilyurt'a muhabirine yaptığı açıklamada, 2019’un ilk yarısının çeşitli nedenlerle tüketicilerin harcama eğilimlerinin azaldığı bir dönem olduğunu ifade etti.

Tüketicinin harcamalarını kıstığının sahadaki gözlemlerinden ve TÜİK verilerinden net bir şekilde görüldüğünü söyleyn Öncel, "Örneğin TÜİK verileri mayıs ayında takvim etkilerinden arındırılmış perakende satış hacminin bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,7 daraldığını gösteriyor. Aynı dönemde cirolarda yüzde 15,6’lık bir artış var. Ancak bu artışın neredeyse tamamı maliyetlerin bir bölümünün fiyatlara yansımasından kaynaklanıyor. İlk 6 ayda perakende cirolarının reel anlamda ekside olduğunu söyleyebiliriz." şeklinde konuştu.

"Yabancı harcamalarında yüzde 100 artış var"

Öncel, yabancı harcamalarının perakende sektörü ve BMD üyesi markalar için büyük önem arz ettiğini söyledi....