08 / 02 / 2023

sosyal konut

sosyal konut

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ projeleri ile ilgili olarak canlı yayında soruları yanıtladı. Bakan Kurum, orta gelirli kişiler için yakında yeni bir proje olacağını açıkladı. İşte detaylar…

Evi olanlar dikkat! Yeni dönem başlıyor

Evi olan milyonlarca vatandaşı ilgilendirmekte. Deprem sigortası ile ilgili son dakika gelişmesi. Deprem sigortasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Milyonlarca ev sahibini ilgilendiren ayrıntılar belli oldu. İşte evi olan milyonları ilgilendiren detaylar...

Sosyal konut taksitleri ne kadar artacak? TOKİ Başkanı merakları giderdi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın detaylarını açıkladığı 7 buçuk milyon vatandaşın başvurduğu ucuz sosyal konut projesiyle ilgili merak edilen noktaları canlı yayında duyurdu. Taksit ödemlerinde artış olacak mı? İllere göre fiyatlar değişecek mi? İşte ayrıntılar...

TOKİ kura çekiliş tarihleri belli oldu

TOKİ kura çekiliş takvimi 2022 yılında sorgulanan konuların başında geliyor. 81 ilde TOKİ kura çekiliş takvimi merak edilmekte. TOKİ ucuz konut il il çekiliş tarihleri araştırılmakta. Çekilişler için en net açıklama yapıldı.

Ev başvurusu yapan arsa için başvurusu yapabilir mi? İşte kafaları karıştıran soruların yanıtı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, "İlk Evim İlk İş Yerim" projesiyle ilgili kamuoyunda yanlış olarak ifade edilen doğru bilgileri paylaştı.

TOKİ sosyal konut, arsa ve iş yeri kura çekilişi için geri sayım

TOKİ kura çekimi ne zaman, saat kaçta? TOKİ İlk Evim projesinde başvuru sayısı 7,5 milyonu aşarken, başvurularını tamamlayan kişiler kura tarihini bekliyor. İşte tüm detaylar...

Konut kredisinde flaş gelişme! Bankalar en düşük oranları belirledi

Hayalindeki evi almak için konut kredisine başvuracak vatandaşları yakından ilgilendiren Ekim ayına ait konut kredisi faizleri duyuruldu. Peki, en düşük konut kredisi faizi hangi bankada olacak? İşte ayrıntılar...

TOKİ'den flaş açıklama! Başvuru yapacaklar bu detaya dikkat

TOKİ'den Sosyal Konut Projesi'yle ilgili milyonlarca vatandaşı ilgilendiren önemli bir uyarı yapıldı. TOKİ'den yapılan açıklamada, " Yoğun ilgi nedeniyle bankalar ve E-Devlet sisteminde sorun yaşanıyor." ifadelerine yer verildi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...​

Sosyal konut projesinde son dakika! 25 Ekim'de 17 ilde aynı anda temel atılacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “25 Ekim'de Cumhurbaşkanımızın şerefiyle 17 ilde 5 bin konutun temelini büyük bir heyecanla atacaklarını duyurdu.

Bakan duyurdu! Sosyal konutta tarih belli oldu

Bakan Murat Kurum, “Vakit kaybetmeden inşallah arsalarımızı illerde belirlemek suretiyle gerek kira noktasında gerek konut fiyatlarının düşme noktasındaki bu kararlı adımımızı, 81 ilimizde 622 ilçemizde atacağız.” ifadelerini kullandı.

Konutta fiyat düşer mi? Uzman isim tek çareyi paylaştı

İstanbul’da bir dairenin metrekare maliyetinin 32 bin TL’ye çıktığını, 50 bin TL’nin altında satışın artık zor olduğunu söyleyen Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Aşçıoğlu, fiyatlarda düşüşün 1 milyonun üzerinde konut üretimiyle olacağını belirtti.

Bakan Kurum: TOKİ, ülkemize 1 milyon 170 bin konut kazandırdı..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "12 milyon vatandaşımızın güvenli konutlarda yaşamasını sağladık. Şu an sahada 350 bin konutumuzun dönüşümü devam ediyor." dedi. Yaptığı basın toplantısında konuşan Bakan Kurum TOKİ projesini değerlendirdi..

Sosyal konutun ilk yapılacağı iller ve tarih belli oldu 

TOKİ ucuz konut projesiyle ilgili yeni haberler geliyor. Öte yandan Murat Kurum, 25 Ekim'de temeli atılacak 5 bin konutun hangi illerde olacağını duyurdu.

Sosyal konutun adı yetti konut fiyatları ve kiralar gevşedi

5 milyonun üzerinde kişinin başvurduğu TOKİ sosyal konut projesinin daha temeli bile atılmadan konut fiyatlarını ve kiraları düşürdüğü iddia edildi. İşte İstanbul ve Ankara'ya dair değerlendirmeler...

Kahramanmaraş’a 2 bin yeni sosyal konut müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi'nde yapılan Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Kutlama töreninde açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş’a 2 bin yeni sosyal konut müjdesi verdi.

Kıbrıs Maraş’taki Sosyal Konut Projesiyle gençler sahibi olabilecek!

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Bakanlığı’nın çalışmaları ile ilgili bilgi aktardı. Sosyal Konut Projesi hakkında açıklama yapan Bakan Baybars; “Kentte yaşayan ve ev sahibi olamayacak durumdaki kişiler de konut sahibi olabilecek” dedi.

TOKİ 100 bin sosyal konut kura tarihi belli oldu mu? 

Başvuru döneminin 15 Ocak tarihinde sona erdiği TOKİ 100 bin sosyal konut projesinin kuraları için heyecan başladı. Peki TOKİ 100 bin sosyal konut kura tarihi belli oldu mu? 

TOKİ 100 bin sosyal konut 2020 kura çekimi ne zaman?

TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacağı son günlerde gündemde. TOKİ tarafından gerçekleştirilecek 100 bin sosyal konut projesine başvuru yapan vatandaşlar kuraların ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. Peki, TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi için lansman müjdesi!

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Gazimağusa-Maraş Bölgesinde ziyarette bulundu. Baybars, vatandaşlara kısa süre sonra Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi’nin lansmanının yapılacağının müjdesini verdi.

Diyanet İşleri'nden TOKİ sosyal konut projeleri açıklaması!

Diyanet  İşleri Başkanı Erbaş katıldığı "Medeniyetimizde ve Kültürümüzde Aile" konferansında TOKİ sosyal konut projeleri hakkında sorulara cevap verdi...

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut'a 1 milyon 211 bin 518 kişi başvurdu!

TOKİ tarafından yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne toplam 1 milyon 211 bin 518 kişinin başvurduğu açıklandı. Kampanyaya en çok başvuru İstanbul'dan geldi...

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kura tarihi belli oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2020 yılında yapacağı 100 bin sosyal konut için kura tarihi belli oldu....

Diyanet'ten TOKİ Sosyal Konut Projesi'yle ilgili faiz açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) sosyal konut projesi ile ilgili görüşünün ardından bazı medya organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı...

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kuraları ne zaman çekilecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 2020 yılında inşa edeceği 100 bin sosyal konut projesi için başvuru süresi yarın sona eriyor... Peki TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

Dul ve yetimler TOKİ'nin sosyal konut projesinden yararlanabilecek mi?

Dul ve yetimlerin TOKİ'nin sosyal konut projesinden yararlandırılması önerisine ilişkin meclis gündemine taşındı. CHP'li Gökçel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TOKİ 100 bin sosyal konut başvuru şartları neler?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinin başvuru şartları nedir? Projelerde yer alan konutlar için başvurular 15 Ocak 2020'de sona eriyor. 

100 bin sosyal konut işsizliği de çözecek!

Türkiye’nin 81 şehrinde hayata geçirilecek 100 bin sosyal konut, kendisine bağlı 200 alt sektörü besleyerek ülke ekonomisinin lokomotifi olma özelliği taşıyan inşaat seköründe son bir senede 450 bin azalan istihdam sayısını artıracak.

sosyal konut Haberi

sosyal konut

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katılmış olduğu TRT Haber canlı yayınında "İlk Evim İlk İş Yerim" ile "İlk Evim Arsa" TOKİ Projeleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu ve proje ile ilgili merak edilenlere değindi.  

Bakan Kurum, "İlk Evim İlk İş Yerim" Projesi ile ilgili, "25 Ekim'de 17 ilde temelleri atacağız. Büyük coşku ile heyecan ile bütün temelleri de etaplar şeklinde atıp, bundan önce, 20 senede yaptığımız gibi yine sözlerimizi tutacağız, inşaatlarımızı da iki sene içerisinde bitirip teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"ARSADA TAKSİT ARTMAYACAK, SABİT"

Projelerin büyük ilgi gördüğünü bildiren Bakan Kurum, "Sosyal konutta başvuru sayısı 7,5 milyon oldu. Resmi müracaatları bitirilen talep sayısı da 4 milyon 560 bine çıktı" ifadelerini kullandı.

Kurum, arsa projesinde başvurunun 331 bine ulaştığını ifade etti. Murat Kurum, arsa...