veraset intikal vergisi ödeme 2020

veraset intikal vergisi ödeme 2020

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız olarak intikal etmesi halinde miras vergisi ödenmesi gerekiyor. Veraset İntikal vergisi ödemeleri bugün mesai bitiminde sona erecek.

Yarın sona eriyor! Kredi kartıyla ödeyebilirsiniz!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız olarak intikal etmesi durumunda miras vergisi ödeniyor. Veraset İntikal vergisi ödemeleri yarın mesai bitiminde sona eriyor.

Mirasçıların dikkatine! 3 gün sonra sona eriyor!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız şekilde intikal etmesi durumunda miras vergisi ödeniyor. Veraset İntakal vergisi ödemeleri 3 gün sonra sona eriyor...

2020 miras vergisi ne kadar?

Miras kalan vatandaşların, intikal eden bu miras için vergilerini ödüyor. Peki 2020 miras vergisi ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Mirasçılar dikkat! Vergi dönemi başladı!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız şekilde intikal etmesi durumunda miras vergisi ödeniyor. Veraset İntakal vergisi ödemeleri bugün başladı...

Mirasçılar dikkat! Vergi dönemi başlıyor!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız olarak intikal etmesi halinde miras vergisinin ödenmesi gerekiyor. Veraset İntakal vergisi ödemeleri yarın başlıyor...

Veraset intikal vergisi hesaplama 2017!

Halk arasında miras vergisi olarak da bilinen veraset ve intikal vergisi için ödemeler Mayıs'ta başlıyor. Peki, vergi nasıl hesaplanır? İşte veraset intikal vergisi hesaplama 2017 kuralı..

Veraset ve intikal vergisi Mayıs ayında başlıyor!

Veraset ve intikal vergisi, 7338 sayılı kanun gereğince ödeniyor. Bu vergi malların ivazsız olarak bir şahıstan diğer şahsa intikali halinde ödeniyor. 2016 Veraset ve intikal vergisi Mayıs ayında başlıyor..

Veraset ve intikal vergisi 2016 oranları!

Kendisine miras kalan ve kalan miras değeri yapılan hesaplamalar sonrasında istisna haddini aşan mirasçılar, veraset ve intikal vergisi mükellefi oluyor. İşte veraset ve intikal vergisi 2016 oranları..

Veraset ve intikal vergisi oranları 2016 yayınlandı!

Maliye Bakanlığı tarafından 47 seri no'lu Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu Genel Tebliği bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Tebliğde 2016 yılına ait veraset ve intikal vergisi oranları yer alıyor..

Veraset ve intikal vergisi tarifesi 2016!

Veraset ve intikal vergisi, miras kalan mallar için mirasçılar tarafından kullanılıyor. Verginin 2016 yılında uygulanacak tarifesi, Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu Genel Tebliği Seri No: 47 kapsamında açıklanıyor...

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son gün bugün!

2015 yılı vergi takvimine göre 2015 yılı veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son gün bugün olup; mükelleflerin gün içinde mesai bitimine kadar ödeme yapmaları gerekiyor..

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 2 gün!

Veraset ve intikal vergisi intikalin yapıldığı kimse oluyor. 3 sene boyunca 2 taksit halinde ödenebilen veraset vergisi 30 Kasım'da bitiyor. Buna göre, veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 2 gün kaldı..

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 3 gün!

Mirasçıların ödemek ile mükellef olduğu veraset ve intikal vergisi için 2. taksit ödemeleri 30 Kasım 2015 tarihine kadar devam ediyor. Buna göre hala ödeme yapmamış mükelleflerin önünde son 3 günü bulunuyor...

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 4 gün!

Kendisine miras kalan ve kalan miras değeri yapılan hesaplamalar sonrasında istisna haddini aşan mirasçılar, veraset ve intikal vergisi mükellefi oluyor. Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 4 gün bulunuyor..

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 5 gün!

Veraset ve intikal vergisi, miras kalan taşınmaz mallar için ödeniyor. Üç sene boyunca senede iki taksitte ödenebilen veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 5 gün bulunuyor..

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 6 gün!

Veraset ve İntikal Vergisinin mükellefi, veraset tarikiyle veya ivazsız bir tarzda mal iktisap eden kimse oluyor. 30 Kasım'a kadar ödenmesi gereken veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 6 gün bulunuyor..

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 7 gün!

Halk arasında miras vergisi olarak da bilinen veraset ve intikal vergisi 3 sene boyunca senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. 30 Kasım'da bitecek veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 7 gün bulunuyor..

Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 8 gün!

Veraset ve intikal vergisi, menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız bir surette intikal etmesi halinde mirasçılardan tahsil ediliyor. Veraset ve intikal vergisi 2. taksiti için son 8 gün bulunuyor..

veraset intikal vergisi ödeme 2020 Haberi

veraset intikal vergisi ödeme 2020

Türkiye'de bulunan malların ya da gayrimenkullerin veraset durumunda ya da ivazsız olarak bir kişiden diğer kişiye geçmesi sebebiyle her yıl 2 taksit şeklinde miras vergisi ödenmesi gerekiyor. Aynı zamanda, malların karşılıksız şekilde bir şahıstan diğer şahsa intikal etmesi halinde de miras vergisi ödenmesi gerekmekte.

Bugün son!

Milyonlarca vergi mükellefinin ödemesi gereken Veraset İntikal vergisi ikinci taksit ödemeleri bugün sona erecek. Bu tarihleri kaçıran vergi mükelleflerine cezai işlem uygulanıyor. 

Miras vergisi nasıl hesaplanır?

İstisna tutarları 2020 

2020 miras vergisi oranları Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu Genel Tebliği kapsamında güncellendi. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren açıklanana göre istisna tutarları şöyle: 

- Evlatlıklar dahil füruğ ve eşten her birine isabet eden miras hisselerinde 306.603 TL

- Füruğ bulunmaması halinde, eşe isabet eden miras hissesinde 613.582 TL

- İvasız...