yavuz selim madenli

yavuz selim madenli

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli günlük kiralık ev konusunda vatandaşa uyarıda bulundu.

Emlakçılar odası uyardı: Gayrimenkule yatırım yapın!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Madenli, iniş çıkış yaşayan piyasalarda yatırımcısını yarı yolda bırakmayan en güvenli limanın gayrimenkul yatırımı olduğuna dikkat çekerek, yatırım yapmak isteyenlere, tercihlerini gayrimenkulden yana kullanmalarını tavsiye etti.

İnternetten ev alırken dikkat!

Mersin Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, internet üzerinden satılan evlerle ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "En çok dolandırıcılık internet üzerinden yapılıyor. " dedi.

Faizler düşerse konut satışlarında patlama olur!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, Merkez Bankasının konut kredisi faizlerini önümüzdeki süreçte düşüreceğini belirterek, bu durumun emlak sektörünü canlandıracağını söyledi.

Yavuz Selim Madenli: Suriyeliler Mersin'de emlak fiyatlarını artırdı!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, kayıt dışı emlakçılık yüzünden esnafın perişan hale geldiğine dikkat çekti. Madenli, Suriyelilerin Mersin'deki emlak fiyatlarını artırdığından bahsetti.

Yavuz Selim Madenli: Mersin'de dönüşüm kaçınılmaz!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, her geçen gün hem nüfus hem de potansiyel olarak büyümekte olan Mersin'de artık kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Gayrimenkul yatırımcısı frene bastı!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, yabancılara konut satışlarında düşüş yaşamasının nedenini Türkiye'nin yüzünü Avrupa ülkelerinden Arap dünyasına dönmesine bağladı. Madenli'nin sektörle ilgili tespitleri...

Belgesiz emlakçılara 30 bin TL ceza!

Emlakçılar, 'korsan' ya da 'ayakçı' olarak tabir edilen fırsatçılara karşı mücadele başlattı. Mersin Oda Başkanı Madenli, sahte emlakçılara para ve hapis cezası verilebileceğinden söz etti.

Mersin'e rağbet, emlak fiyatlarını artırdı

Gayrimenkul fiyatlarındaki artıştan, ılıman iklimi ve büyük kentlere göre ucuz yaşam nedeniyle rağbet gören Mersin de nasibini aldı. Kentte, yüzde 50 dolaylarında konut fazlası olduğu belirtilmesine rağmen hem inşaat sektörü hızlandı hem de fiyatlar ikiye

 Yavuz Selim Tetik, Kuyumcukent Gayrimenkul'ün Genel Müdür Yardımcısı oldu!

Kuyumcukent Gayrimenkul'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Hakan Erdem'in işbu kararımız ile görevden azline, Yavuz Selim Tetik'in Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasına karar verildi.

İzmir için korkutan açıklama: Deprem riski İstanbul'dan daha yüksek!

İzmir'de 2020'de büyük bir deprem meydana geldiğini ve 117 vatandaşın yaşamını yitirdiğini belirten İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "İstanbul’da dahi tehlike bizden daha büyük değil. Altında canlı fay hatları bulunan bir şehirde yaşıyoruz" dedi.

İzmir'in kentsel dönüşümde zaman kaybetme lüksü yok!

İzmir'de son zamanda yaşanan felaketler nedeniyle kentsel dönüşümün hayati önemine vurgu yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, çalışmalar için zaman kaybedilmemesi gerektiğini dile getirdi

İzmir'de rezerv alanlardaki konut inşaatları hız kesmiyor!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ramazan Bayramı sebebiyle 30 Ekim 2020'de yaşanan depremde evleri yıkılan ve geçici barınma merkezine yerleştirilen depremzedelerle görüştü.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den deprem konutları açıklaması!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmirli depremzedelerin kalıcı konutlara kavuşması için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. 

Yazdaş İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yazdaş İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Kartal'da 10 bin TL sermaye bedeli ile Harun Daştan ve Yavuz Selim Yaz ortaklığında kuruldu.

Gazioğlu Görsel Mimarlık İnşaat Ve Dekorasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gazioğlu Görsel Mimarlık İnşaat Ve Dekorasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Ataşehir'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Yavuz Selim Kurnaz tarafından kuruldu.

İzmir depreminde hasar gören 33 okul yeniden yapılacak! 

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 30 Ekim'de meydana gelen depremde hasar gören 33 okulun iş insanları desteği ile yeniden yapılacak. 

Akkuzu Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Akkuzu Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Eyüpsultan'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Yavuz Selim Akkuzu tarafından kuruldu.

İzmir'de depremzedeler için ev taşıma ücretleri sabitlendi!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklamada, İzmir'de nakliye firmalarının depremde hasar görmüş binalardan taşınma için alacakları ücretlerin sabitlendiğini belirtti.

Selim Köşger'den, deprem mağdurlarına kira ve taşınma için başvuru çağrısı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, hasar tespit komisyonları tarafından tespit edilen orta ve ağır hasarlı ev sahiplerinin kira ve taşınma başvurularını kaymakamlıklardaki ve mahallelerdeki irtibat ofislerine yapabileceğini belirtti.

İzmir'de depremden etkilenenlere 2.8 milyon TL ödeme yapıldı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger İzmir'de depremden etkilenenlere 2.8 milyon TL ödeme yapıldığını açıkladı...

 İzmir Valisi Köşger'den İzmirlilere hasar tespiti uyarısı!

İzmir Valisi  Yavuz Selim Köşger, kent sakinlerine yetkili ekipler dışında kimsenin konutlara girmesine izin vermemesine dair uyarıda bulundu. 

yavuz selim madenli Haberi

yavuz selim madenli

Özellikle büyük şehirlerde, uyuşturucu partileri, fuhuş ticareti, teröre yataklık gibi suçları ve kayıt dışını önlemek amacıyla günlük evlerin kiralanmasına ağır yaptırımlar içeren yasal düzenleme getirildi. Ancak özellikle sahil kıyılarındaki kentlerde özellikle yaz aylarında günlük kiralık evlerde artış yaşanıyor.


Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, yasaya aykırı olarak günlük ev kiralayanlara ağır para cezaları olduğunu belirtti. Yavuz Selim Madenli, internet üzerinden saatlik ev kiralayanlar için de sıkı denetim yapılması gerektiğini ifade etti. 


Başkan Madenli, "Kiraya veren kira bedelini belgelemek zorunda. Bu günlük kiralanan evler için de geçerli. Haftalık, günlük veya benzeri şekilde kısa süreli konut kiralamalarında tutara bakılmaksızın kiraya ilişkin tahsilat ve ödemelerinin banka veya PTT tarafından düzenlenen belgelerle belgelendirilmesi zorunluluğu getirildi" söyledi. 

Başkan Madenli, günlük daire kiralamak isteyenleri de uyardı. Madenli,...