Hazine arazisini işgal eden Can Dündar'ın eşi hakkında yakalama kararı!

Hazine arazisini işgal eden Can Dündar'ın eşi hakkında yakalama kararı!


Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilek Dündar için Kumbahçe Mahallesi Çavuşoğlu Sokak'ta eşi Can Dündar ile adına kayıtlı lüks villada, imara aykırılık ve hazine arazisini işgal etmesi nedeniyle yakalama kararı çıkarıldı.


MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davanın firari sanığı Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar hakkında yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilek Dündar için Kumbahçe Mahallesi Çavuşoğlu Sokak'ta eşi Can Dündar ile adına kayıtlı lüks villada, imara aykırılık ve hazine arazisini işgal etmesi nedeniyle ifadesi alınmak üzerine hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirlendi.

Dündar çiftinin, hazine arazisindeki havuzu, içerisine moloz ve toprak dökülüp kapatıldı ve havuz etrafında bulunan beton platform, iki kat betonarme bina ve çardak, pergola gibi kaçak bölümler geçtiğimiz günlerde yıkımı gerçekleşmişti. Yıkım anları, havadan da görüntülendi.

Diğer taraftan, tahliye için 15 gün süre verilen villada, 11 Haziran'da Bodrum Belediyesi ile Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü ekipleri tarafından incelemelerde bulunuldu.

Can Dündar'ın villasındaki kaçak bölümler için karar verildi!