19 / 08 / 2022

Kira desteği başvuru 2021!

Kira desteği başvuru 2021!

Esnafa yapılacak olan kira desteği ve gelir kaybı için başvurular başladı. Peki kira desteği başvuruları ne zaman bitecek? İşte kira desteği başvuru 2021...Esnafa ödenecek gelir kaybı ve 1000 TL kira desteği için başvurular yeniden başladı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelen talepler üzerine esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru fırsatı sağladıklarını açıkladı.

Bakan Pekcan, destekten faydalanma koşularına sahip olan ancak başvuruda bulunmayan esnafların, bugünden itibaren başlamak üzere 31 Mart 2021 akşamına kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabileceklerini duyurdu.

Kira desteği başvuru 2021!

Peki kira desteği ödemeleri ne zaman başlayacak? 2021 kira desteği ne zaman verilecek? Kira desteği başvuruları ne zaman sona erecek? İşte kira desteği başvuru 2021...

Gelir kaybı desteği aylık 1000 lira olarak belirlenirken, 3 aylık süreçte toplamda 3 bin lira hibe desteği veriliyor. Gelir kaybı desteğine ek olarak esas faaliyetin gerçekleştirildiği iş yerinin kira olması halinde büyükşehir belediyelerinin bulunduğu yerlerde aylık 750 lira olmak üzere üç aylık toplamda 2 bin 250 lira, diğer yerlerde aylık 500 lira olmak üzere toplamda 1500 lira kira ödemesi yapılıyor. İş yeri kira bedelinin kira desteği tutarının altında olması durumunda ise iş yeri kira tutarı kadar kira desteği sunulacak. 

Kira desteği başvuru 2021!

Kira desteği başvuru 2021

Destek başvuruları elektronik ortamda www.turkiye.gov.tr adresindeki Ticaret Bakanlığı hizmetleri altında yer alan, "Gelir Kaybı Desteği Başvurusu" ve "Kira Desteği Başvurusu" bağlantılarından yapılacak.

Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlanmasından sonra www.turkiye.gov.tr adresinde duyurulacak.

Başvuru süreci sonrasında tamamlanacak değerlendirmelerin ardından hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı'nca açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak.

Kira desteği başvuru 2021!

2021 kira desteği ne zaman verilecek?

Başvuru sonuçları destek başvurularının tamamlanmasının ardından www.turkiye.gov.tr adresinden açıklanacak.

Hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik olarak gönderilecek.

Kira desteği başvuru 2021!

Kira ve gelir kaybı desteği için başvurular bugün yeniden başlıyor!

Kiracı esnaf dikkat! Başvurular e-Devlet'te!