Kırcami'de inşaatlar 2016 sonunda başlayacak!

Kırcami'de inşaatlar 2016 sonunda başlayacak!Uysal, Topçular Mahallesi'nde halk gününde, Kırcami planlarının Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçerek askıya çıktığını söyledi. Uysal, "Askı sürecinde bir sorun çıkmaz ise önümüzdeki yılın sonlarına doğru inşaat faaliyetleri başlayacaktır" dedi.


Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Biz size geliyoruz” sloganlı halk günü toplantılarına Topçular Mahallesi’nde devam etti. Sağanak yağmur nedeni ile boş bir arazide kurulan çadırda vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Uysal, göreve başladığı günden itibaren Kırcami imar planı ile ilgili olarak yaptıkları çalışmaları ve yaşanan gelişmeleri anlattı. Göreve gelir gelmez Kırcami imar planına yoğunlaştıklarını ifade eden Başkan Uysal, “Günde yaklaşık 500 ziyaretçinin olduğu bir dönemde arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çalışarak planı yaptık. Söz verdiğimde yapmadan duramam” dedi.


İNŞAATLAR 2016 SONUNDA BAŞLAYACAK

Kırcami imar planını bir ayda tamamladıklarını ve herkesin şaşırdığını sözlerine ekleyen Başkan Ümit Uysal, “İmar planı taslağını yapar yapmaz kamuoyu ve odalarla paylaştık. Kamuoyu ve odaların fikrini alarak binde birlik planı meclisimizden geçirdik. Parselizasyon uygulaması öncesi 5 binde birlik, 25 birde birlik planlara açılan davalar aleyhimize sonuçlandı. 5 binde birlik ve 25 binde birlik planlarda hukuka aykırı alanlarda düzenlemeleri yaptık. Büyükşehir meclisinde de plan geçti. Askı sürecinde bir sorun çıkmaz ise önümüzdeki yılın sonlarına doğru inşaat faaliyetleri başlayacaktır” diye konuştu. Topçular Mahalle Muhtarı ve Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, Kırcami imar planı çalışması ve Turunç Masa projesinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti.


Antalya Gerçek Akdeniz