07 / 07 / 2022

Kriz geliyorum diyor! Türkiye’yi fena vuracak

Kriz geliyorum diyor! Türkiye’yi fena vuracak

Dünyanın en büyük buğday üreticilerinden Çin ve Hindistan ülke dışı buğday satışını durdurduğunu açıkladı. Dünya piyasasının büyük bir bölümüne sahip iki devin kararının ardından ise en çok etkilenecek ülkelerin başında ise Türkiye geliyor…Bundan en çok etkilenecek ülkelerin başında ise Türkiye geliyor…

Çin dünya pazarından buğday çekip stoklama yarışına girerken, üretimi dibe çakılan Türkiye ise geçtiğimiz günlerde 50 bin ton buğday siparişi verdi.

Türkiye’yi önümüzdeki günlerde bekleyen buğday, dolayısıyla un ve ekmek krizi için ise ne adım atılacağı bilinmiyor…Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.