07 / 10 / 2022

Kur Korumalı Mevduat Sistemi 150 bin yeni milyoner yarattı!

Kur Korumalı Mevduat Sistemi 150 bin yeni milyoner yarattı!

Kur Korumalı Mevduat Sistemi ile geçen 6 ayda Türkiye’deki milyonerlere 150 bin 305 kişi daha eklenmiş oldu. Açıklanan detaylara göre, milyonerlerin bankalardaki serveti 4.4 trilyon TL'ye çıktı.Geçtiğimiz sene sonunda uygulamaya geçen Kur Korumalı Mevduat (KKM) sistemi ile 2022 yılının ilk 6 ayında 150 bin 305 yeni milyoner yaratıldı. Aktarılan detaylara göre, 2021 Aralık ayı itibarıyla hesaplarında bir milyon TL ve üzeri parası olanların milyonerlerin sayısı 521 bin 609 kişi iken Kur Korumalı Mevduat ile aradan geçen 6 ay içinde söz konusu  bu sayı 671 bin 914 kişiye yükseldi.

Kur Korumalı Mevduat Sistemi 150 bin yeni milyoner yarattı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun aylık bankacılık sektörü verilerini masaya yatırdı. İşte konu ile ilgili son dakika detayları...
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön