28 / 11 / 2022

Milyonlarca sürücüye, kötü haber! Yüzde 100 zam geliyor! 1 Haziran'dan itibaren yürürlüğe girecek!

Milyonlarca sürücüye, kötü haber! Yüzde 100 zam geliyor! 1 Haziran'dan itibaren yürürlüğe girecek!

Arabası olan milyonlarca sürücüyü çok yakından ilgilendiriyor. Büyük zam yolda! 17 Mayıs'ta yapılan yeni düzenleme ile trafik sigortalarına zam kararı alındı. Yüzde 100 artış yaşanacak! Yeni uygulama 1 Haziran itibarı ile geçerli olacak! En yüksek ödemeyi 7 bin 529 lira ile İstanbul'daki sürücülerTrafik sigortasında, 17 Mayıs’ta, yeni bir düzenleme yapıldı ve uygulama 1 Haziran’dan itibaren geçerli olacak! Yeni düzenleme iki etaplı; birinci etabında 1 Haziran’dan itibaren fiyatlar, ikincisi ise 1 Temmuz’dan itibaren trafik sigortasının teminatları artacak! Trafik sigortasında uygulanacak tavan primini; şehirlere, araç gruplarına, sürücünün hasar geçmişine göre Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yani kamu belirleyip, yayınlıyor. Sigorta şirketleri de belirlenen bu tavan fiyatın üzerine satamıyor ancak isteyen bu fiyatın altında primle satabiliyor. Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan konunun detaylarını yazdı.

Milyonlarca sürücüye, kötü haber! Yüzde 100 zam geliyor! 1 Haziran dan itibaren yürürlüğe girecek!İşte trafik sigortasında yeni dönemle tüm detaylar...
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön