Nazım Yavuz yeniden ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı oldu!

Nazım Yavuz yeniden ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı oldu!ÇATIDER, 7. Olağan Genel Kurulu'nda 2015-2016 döneminde görev yapacak Yönetim Kurulu seçildi. ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, oy birliğiyle yeniden Multiplan Yönetim Kurulu Üyesi M. Nazım Yavuz seçildi.Yavuz, çatı sektörünün 2015 yılında da büyümeyi sürdüreceğine inandıklarını söyledi. ÇATIDER Genel Merkezi’nde yapılan 7. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyeleri de belirlendi. Panelsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Maşlak ve Rheinzink Bölge Satış Direktörü Yaşar Şenal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Adil Baştanoğlu, Atila Gürses, Emin Özgür, Daniş Navaro, Lebriz Akdeniz, Orkun Ürkmez, Özgür Üzeltürk, Serdar Pakakar ise Yönetim Kurulu Üyesi seçildiler. 


Sektör 2015 yılında büyümesini sürdürecek ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu belirten M. Nazım Yavuz, çatıcılık sektörünün gelişmesi ve bu konuda toplumsal bilincin oluşmasına katkı sağlayan çalışmalarını önümüzdeki dönemde de kararlılıkla sürdüreceklerini açıkladı. Yavuz şunları söyledi:


“Çatı sektörümüz bugün yaklaşık 3 milyon dolarlık büyüklüğe ve dünya pazarında yüzde 1,3’lük paya sahip. Sektörümüzü daha fazla büyütmek ve geliştirmek için hep birlikte çalışıyoruz. Kentsel Dönüşüm, Enerji Verimliliği Kanunu gibi uygulamalar, sektörümüz için büyüme fırsatları sunuyor. 2014 yılında yaklaşık yüzde 5 büyüdük. 2015 yılında da aynı oranda büyüyeceğimizi öngörüyoruz. Sadece büyümeye değil, sektörümüzün gelişmesine ve toplumsal bilincin artmasına da önem vererek, sosyal sorumluluklarımızı da yerine getiriyoruz.”


Güvenli çatılar için eğitim çalışmalarına odaklandık

Özellikle son dönemde yaşanan doğa olaylarının çatı uygulamalarının hayati önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Yavuz, sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünün karşılanması, çatı uygulamalarının modernleştirilmesi ve bu konudaki bilincin artması amacıyla eğitim çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getirdi. Yavuz şöyle konuştu:


“Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin mimarlık fakültelerinde gerçekleştirdiğimiz uygulamalı çatı eğitimlerini son iki yılda 15 üniversitede düzenledik. 2007 yılından bu yana 32 okulda düzenlenen 85 eğitim ile 4486 mimarlık öğrencisine ve 125 akademisyene ulaştık. Benzeri eğitimler Meslek Yüksek Okulu ve Meslek Lisesi düzeyinde de yapılıyor. AB 7 Çerçeve Programı kapsamındaki NUROOF Araştırma Geliştirme Projesi içinde proje ortağı olarak yer aldık. Yine AB 7. Çerçeve Programı kapsamında MULTİTEXCO Projesi’ne katıldık. Hayat Boyu Öğrenme Hibe Projesi kapsamında bir üniversite ile birlikte ‘Çatı Ustası Uzaktan Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Kurulması Projesi için ön başvuruda bulunduk. Alanında uzman üyelerimizle birlikte 2014 yılında üç adet Ulusal Meslek Standardı’nın yazımını tamamladık ve standartlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Çatı sektörünü dünya genelinde temsil eden en büyük kuruluş olan Uluslararası Çatıcılık Federasyonu’na (International Federation For The Roofing Trade-IFD) üye olarak kabul edildik. Çatı sektöründe eğitimli iş gücünün artması, çatıcılık eğitiminin geliştirilerek cazip hale getirilmesi ve iş güvenliği konusundaki duyarlılığın artırılması amacıyla Avrupa Birliği'nin desteklediği 'Çatı ve Çatıcılık Eğitim Sisteminin Kurulması ve Geliştirilmesi Projesi'ni de 2014 yılında başlattık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın ‘Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu (IQVET)’ isimli hibe projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz projeye 2015 yılında hız vereceğiz.”


Nazım Yavuz kimdir?