09 / 08 / 2022

Nevzat Doğan'dan İzmit'e gençlik merkezi müjdesi!

Nevzat Doğan'dan İzmit'e gençlik merkezi müjdesi!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Alikahya Fatih Mahallesi’ne gerçekleştirdiği inceleme gezisinde yeni bir gençlik merkezi müjdesi verdi. 

İzmit Belediyesi tarafından 10 seneden beri düzenli olarak sürdürülen mahalle inceleme gezileri sürüyor. İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre, haftanın iki günü gerçekleştirilen mahalle inceleme gezisi Alikahya Fatih Mahallesi’nde yapıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın katılımıyla yapılan inceleme gezisine Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, daire müdürleri ile mahalle muhtarı Yaşar Keleş de katıldı. 

 

CADDE SOKAKLAR GEZİLDİ

 

Cadde ve sokakları tek tek dolaşan, vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Nevzat Doğan “10 yıldır olduğu gibi yeni yılda da mahalle gezilerimize ara vermeden devam ediyoruz. Göreve geldikten sonra Alikahya bölgesine çok hizmet ettik. Yollar, parklar başta olmak üzere yapılan hizmetlerle vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırdık. Şehrimizin en büyük kapalı pazarlarından birini bu mahallemizde yaptık. Yaptığımız yeni parkalarla,  üst yapı ve benzer çalışmalarla Fatih mahallemiz çok daha iyi.

 

YENİ HİZMETLER

 

Alikahya’mızın merkeziyle ilgili de çok düzelmememiz oldu. İzmit Belediyesi olarak bu mahallemizde olsun, Alikahya’nın diğer yerlerinde olsun, tarihinde yapılmayan hizmetler yapıldı. Mahallemizde kadınlarımız için kurs merkezleri, muhtarlık binası yaptık.  Ana caddenin dekoratif aydınlatmalarıyla mahallemiz ışıl ışıl oldu.  Alikahya’mızda her geçen gün yeni bir hizmeti daha devreye koyuyoruz. Şehrin merkeziyle olan dengesini birer birer sağlıyoruz. Şimdi bir gençlik merkezi çalışmamız var.

Bu bölgeye gençlik merkezi kazandırmak için çalışma içindeyiz. Alikahya’da her geçen gün yeni hizmetleri devreye sokuyoruz” diye konuştu.