Sarıyer'de 3.2 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

Sarıyer'de 3.2 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

İstanbul ili. Sarıyer İlçesi, Kireçburnu Mahallesi ve Zekeriyaköy Mahallesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 3 milyon 250 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 
Sarıyer  Kireçburnu Mahallesi ve Zekeriyaköy Mahallesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 3 milyon 250 bin TL bedel ile satışa çıkarılıyor. Satışa konu olan gayrimenkullerin ilk ihale tarihi 6 Şubat 2018 olarak belirlendi. 

 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı ve Özellikleri :İ
stanbul ili. Sarıyer İlçesi, Kireçbumu Mahallesi 497 ada. 5 parsel sayılı (901,00m2) arsa nitelikli taşınmazın 1/2 hissesi satılacaktır. halihazırda ise Kirec cesme sokak no: 14 adresinde bulunan taşınmazın keşif tarihi itibariyle yerinde yapılan incelemede;parsel üzerine oturan tek katlı, bir kısmı kapalı otopark olarak kullanılan, bir kısmı boş olan bina ile girişi 14 dış kapı numarası ile merpen çıkılarak bir üst kotta ulaşılan müstakil zemin+2 normal kattan oluşan betonarme karkas yapı bulunduğu (alt kottaki garaj katı ile 3 katlı), Kireçli Çeşme Sokak yönünde araç giriş kapısının otomatik mekanizmalı olduğu ve kapalı garaj yeri de olan taşınmazda, sokak yönünde yüksek istinat duvarıyla çevrelenen parselin, mevki olarak İstanbul Boğazı’nın Karadeniz çıkışma doğru panoramik manzaraya sahip olduğu, üst kottan taşınmazın Işık Çıkmazı sokağa cepheli olduğu, taşınmazın tapuda arsa nitelikli olarak geçip, zemin katında salon ve açık mutfak mahalli, üst katlarında banyolu ebeveyn yatak odası, hamamı, çocuk odaları, banyo mekanı bulunduğu, taşınmazın içerisinin oldukça bakımlı olduğu, salon ve salona bağlı açık mutfağın arakasında kiler mekanı bulunup, bina eğimli arazide bulunduğundan salon, mutfak, teras, yatak odası > mekanlarının boğaz, 3.köprü manzarası bulunup, mutfak dolapları lake boyalı, oda yerleri lamine parke kaplama, pencereleri pvc doğramalı, iç kapıları mobilyalı, içten dahili merpeni bulunan taşınmazda elektrik, su, doğalgaz kombi tesisatı bulunduğu anlaşılmıştır.

 

Kıymeti : 2.150.000,00 TL
1. Satış Günü : 06/02/2018 günü 16:10 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 09/03/2018 günü 16:10 - 16:15 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

 

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı ve Özellikleri :
İstanbul ili, sarıyer ilçesi, zekeriyaköy mahallesi, 134 ada 1 parsel sayılı 4. Kat 19 nolu bağımsız bölüm numaralı (1,127,41 m2 parsel alanı) kat irtifakı kurulu halihazırda ise turyapı sarıyerevleri sitesinde, gök sokak 3R karanfil blok ta yer alan 65/1000 arsa paylı'' çatı arasında piyesleri olan mesken '' nitelikl taşınmazın keşif tarihi itibariyle yerinde yapılan inceleme de taşınmazın bulunduğu binanın, bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat + çatı piyesinden müteşekkül betonarme karkas tarzda inşa edildiği , her katında 4 adet daire bulunduğu , asansörü mevcut binanın yer döşemesi mermer kaplama, duvarları sıvalı boyalı, dış kapısı alüminyum doğrama olup, 10-15 yıllık ömre sahip olduğu, 4. Kat 19 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın içeriden dahili merpen ile dubleks olarak kullanıldığı, 4. Katında, salon +3 yatak odası + mutfak + banyo mekanları , çatı piyesinde ise 2 yatak odası + teras alanlarından ibaret, oda yer döşemeleri parke kaplama, ıslak hacim yer döşemeleri seramik kaplama, pencereleri PVC doğramalı, kapıları amerikan panel doğrama, pencereleri pvc doğramalı, banyosunda duş-a kabini, hilton tipi lavabosu, klozeti, mutfağında mdf üzeri kaplama dolapları mevcut dairenin toplam 256,28 m2 net, 270 m2 brüt alana sahip olduğu hususları tespit edilmiştir.

 

Kıymeti : 1.100.000,00 TL
1. Satış Günü : 06/02/2018 günü 16:25 - 16:30 arası
2. Satış Günü : 09/03/2018 günü 16:25 - 16:30 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1797 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/12/2017