Borcuna sadık kiracıya müjde!

Borcuna sadık kiracıya müjde!


Coldwell Banker brokerlerı Findeks işbirliği sayesinde “Findeks Kredi Notu”nu kullanarak kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine saniyeler içerisinde ulaşabiliyorlar.


Dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık markası Coldwell Banker Türkiye, Türkiye’nin ilk ve tek kredi bürosu Kredi Kayıt Bürosu, emlak sektörü ile iftar yemeğinde bir araya geldi. 

Coldwell Banker brokerlerı Findeks işbirliği sayesinde “Findeks Kredi Notu”nu kullanarak kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine saniyeler içerisinde ulaşabiliyorlar.


Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ev sahipliğinde Fuatpaşa Yalısı’nda düzenlenen iftar yemeğine İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa, Tüketici Sorunları Derneği(TÜSODER) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ile TÜSODER Başkanı Av. Rıdvan Yıldız, Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr.Gökhan Taş’ın yanı sıra Coldwell Banker Türkiye emlak ofisleri temsilcileri katılım gösterdi.


BORCUNA SADIK KİRACI AVANTAJLI

Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya, iftar öncesinde yaptığı açılış konuşmasında gelinen son noktada emlak sektörünün öncü kurumları ile işbirliği içerisinde olduklarını vurgularken “Hayatımızın her evresinde karşımıza çıkan Findeks Kredi Notu emlak sektörünün de önemli bir parçası konumunda.  Kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine saniyeler içerisinde ulaştıran ve 1 ile 1.900 arasında değişen bu not ışığında kişinin borcuna sadık bir insan olup olmadığı da anlaşılabiliyor. Böylece şimdiye kadar borcunu düzenli ödeyen kiracı adayları itibar kazanırken ev kiralamalarında da bunu depozito miktarı ve teminat verme konusunda bir avantaja dönüştürebiliyor. Findeks Kredi Notunun emlak sektöründeki yerine inanan ve bu konuda destekleyici ifadeleri ile yanımızda olan İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası ve TÜSODER’e gönülden teşekkürlerimizi iletiyoruz.” açıklamasında bulundu.


İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa “Kişilerin kredi notları ile borç ödeme durumlarını önceden görmek kiracıların güvenilirliğini belirlemek açısından son derece önemli. Bu nedenle Findeks Kredi Notu’nun sektörümüz için oldukça faydalı bir mekanizma olduğunu söyleyebilirim.” dedi. 


EMLAK EN ÇOK KAZANDIRANDIR

Coldwell Banker’ın Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş “Dünya üzerinde en çok kazandıran yatırım aracı gayrimenkuldür. Dövize ya da altına yatırım yapan yatırımcılar, kârlarını olgunlaştırmak için daha akıllıca bir hareketle gayrimenkule yatırım yapmalılar. Gayrimenkul sektörü girişimcisine de en çok kazandıran sektördür. Dünyada yüz bin dolar yatırımla milyon dolar kazanabileceğiniz bir başka girişim modeli yoktur. Coldwell Banker’da brokerlarımızın franchise yatırımları 6-8  satıştan sonra kendilerine dönmektedir” dedi.


BROKERLARIMIZI “GÜVEN” İLE DESTEKLİYORUZ

Findeks ile işbirliklerine de değinen Dr. Gökhan Taş, “Findeks’le yaptığımız işbirliğimiz sayesinde gayrimenkul danışmanları ve brokerlarımızı “güven” ile desteklemeye devam ediyoruz. Geçmişte kişileri tanımak önceden pek de mümkün değildi. Ancak Findeks Kredi Notu sayesinde kiracıların ödeme performansı hakkında bir öngörüde bulunabiliyoruz. Böylece kirasını zamanında ödemeyenlerin yaşatabileceği maddi manevi kayıpların da önüne geçebiliyoruz. “ şeklinde konuştu. 


Coldwell Banker’ın Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş,  iftara katılan misafirler için “Çekilin, Ben Doktor Değilim” isimli kitabını imzaladı.Haber Karar Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;Gayrimenkul Danışmanlık şirketi Coldwell Banker, Findeks ile işbirliği imzaladı. Bu sayede Coldwell Banker brokerları, kişilerin borçlarını düzenli ödeyip ödemedikleri bilgisine Findeks Kredi Notu üzerinden anında ulaşabilecek. Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya şunları söyledi: “Findeks Kredi Notu emlak sektörünün de önemli bir parçası konumunda.  Kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine saniyeler içerisinde ulaştıran ve 1 ile 1.900 arasında değişen bu not ışığında kişinin borcuna sadık bir insan olup olmadığı da anlaşılabiliyor.”

GÜVEN BELİRLEMEDE ÖNEMLİ

Coldwell Banker’ın Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş: “Dünya üzerinde en çok kazandıran yatırım Coldwell Banker’da brokerlarımızın franchise yatırımları 6-8  satıştan sonra kendilerine dönmektedir.” İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa, “Kişilerin kredi notları ile borç ödeme durumlarını önceden görmek kiracıların güvenilirliğini belirlemek açısından son derece önemli. Bu nedenle Findeks Kredi Notu sektör için oldukça faydalı olacak” dedi.Karar Bu haber Yeni Birlik'te şöyle yer aldı:


Hayatımızın her evresinde karşımıza çıkan Findeks Kredi Notu, emlak sektörünün de önemli bir parçası haline geldi. Kredi Kayıt Bürosunun hem Remax hem de Coldwell Banker ile işbirliği yaparak hayata geçirdiği uygulama sayesinde, kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine, saniyeler içerisinde ulaşılabiliyor. Alıcı/kiracının onayı doğrultusunda paylaşılacak olan borçlarmı düzenli ödeyip ödemediği bilgisi ile ev sahipleri kiracı adaylarını evlerini emanet etmeden önce tanırken özellikle notu yüksek olan kiracılar da bunu fırsata dönüştürerek depozito miktarında indirim talep edebilecek. 1 ile 1.900 arasmda değişen Findeks Kredi Notu'na bakarak, notu yüksek olan kiracı adayları bunun avantajmı yaşayarak depozito indirimi ve benzeri konularda talepte bulunarak pazarlık şansını arttırabilecek. 
Kredi Kayıt Bürosu ile emlak sektörünün iş birliği, kiracılar için bazı avantajları da beraberinde getirdi. Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya, "Şimdiye kadar borcunu düzenli ödeyen kiracı adayları itibar kazandı" dedi. Kaya yeni uygulamayla ev kiralamalarda itibarlı kiracıların bunu depozito ve teminat konusunda bir avantaja dönüştürebileceğini açıkladı. 
İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Nizameddin Aşa da şunları söyledi: "Kişilerin kredi notları ile borç ödeme durumlarını önceden görmek kiracıların güvenilirliğini belirlemek açısından son derece önemli. Bu sebeple Findeks Kredi Notu oldukça faydalı bir mekanizma."

Yeni Birlik