02 / 07 / 2022

Dolar, Euro haftanın ilk işlem gününde ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 güncel dolar, Euro fiyatları

Dolar, Euro haftanın ilk işlem gününde ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 güncel dolar, Euro fiyatları

Doların değer kazanma eğilimleri yoğunlaşıyor ve uzmanlar doların Euro karşısında güçlenmesine de dikkat çekiyor. Ancak, ucuzlayanın Euro değil, doların oldukça hızlı bir şekilde pahalılaştığını belirtmekte fayda var. Peki Dolar, Euro ne kadar oldu, yükselişte mi düşüşte mi?Doların ile Euro’nun güçlenmesi yönünde döviz kurundaki hafif hareketlerin devam edeceği görülüyor. ABD dolarının rallisinin ardından bir nefes alması ve riske maruz para birimlerinin son satışlardan sonra istikrarlı olmasıyla birlikte, Türk lirası (TL) Aralık ayından bu yana görülmeyen bir seviye olan USD başına 15'i aşarak yeniden ön plana çıkıyor.

Nominal faiz oranları ile enflasyon oranları arasındaki fark olan ve para birimine olan güvenin temel bir göstergesi olan Türkiye'nin reel faiz oranı, ülkenin hiperenflasyonla boğuştuğu Nisan 2000'den bu yana en düşük seviyesi olan -%55'e geriledi

Merkez bankalarının döviz rezervleri düşmeye devam ederken, Türk lirasına karşı yeni spekülasyonlar ivme kazanıyor.

Dolar, Euro haftanın ilk işlem gününde ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 güncel dolar, Euro fiyatlarıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.