Adana stadı

Adana stadı

Adana'da yapımına 2014 yılında başlanan, UEFA ve FIFA standartlarındaki yeni stadın inşaatında sona yaklaşıldı. 33 bin kişi kapasiteli stadyumun 2 aya hizmete açılması planlanıyor.

Adana Stadının yapım süreci meclis gündeminde!

Adana Stadının yapım süreci mecliste konu oldu. CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Adana Stadı ile ilgili soru önergesi hazırladı..

Adana Stadı'nın yüzde 75'i tamamlandı!

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Sarıçam ilçesinde 102 dönüm arazi üzerine geçen yıl inşaatına başlanan yeni statta incelemelerde bulundu. Yapımı süren 33 bin kişi kapasiteli yeni stadın yüzde 75'inin tamamlandığı bildirildi.

Adana Stadı’nın betonarme inşaatı tamamlandı!

Yıl sonunda hizmete girmesi beklenen 33 bin kişilik UEFA standartlarında yapımı devam eden Adana Stadı inşaatının fiziki olarak yüzde 55, betonarme olarak yüzde yüz tamamlandı.

Adana Stadı 2016 yılı sonunda hizmete girecek!

Adana’da yapımı süren 33 bin kişi kapasiteli yeni stat 2016 yılı sonunda hizmete girecek. İhale bedeli 106 milyon 950 bin TL olan stat UEFA standartlarında olacak.

Dursun Türk: Hibrit çimini Adana stadı için de uygulayacağız!

Spor Genel Müdürlüğü Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, “Vodafone Arena’da uyguladığımız hibrit çimi Adana stadı için de uygulayacağız” dedi

Adana Stadı ne zaman hizmete açılacak?

Türk, UEFA standartlarına uygun olarak son teknolojinin kullanıldığı 33 bin kişi kapasiteli stadın, fiziki olarak yüzde 90, betonarme olarak da yüzde yüzlere ulaştığını, ince işler kapsamında duvar, sıva yapımına devam edildiğini söyledi.

Zülfikar Tümer'den Adana'nın yeni stadına isim önerisi!

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana'nın yeni stadına '5 Ocak Atatürk Stadyumu' isminin yakışacağını söyledi. Tümer, "Yeni yapılacak stadyuma ulusun tarihi gerçekliğini gözler önüne serecek bir isim verilmelidir'' dedi.

Adana Stadı 2016 yılının sonuna yetişecek!

Geçen yıl inşaatına başlanan 6 katlı 33 bin kişilik yeni Adana stadının fiziki gerçekleşmesinin yüzde 25'i tamamlandı. Betonarme kısmın azalmasıyla inşaatı ivme kazanacak stadın 2016 sonuna yetişmesi planlanıyor.

Adana Stadı 2016'da hizmete girecek!

ADANA'da TOKİ tarafından yaptırılan 33 bin kişilik stadın inşaatı devam ediyor. Adana Valisi Mustafa Büyük, yapımına başlanan kentin yeni stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.

Adana Stadı 770 günde tamamlanacak!

Vali Büyük: "Güneyin, hatta Akdeniz'in en çağdaş stadından sadece futbol olarak değil, salon sporları olarak da en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacağız" dedi.

Adana'daki 33 bin kişilik stat 2016'da hizmete girecek!

Adana'da TOKİ tarafından yaptırılan 33 bin kişilik stadın inşaatı devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hadi: "Fiziki olarak yüzde 20’si tamamlanan 33 bin kişilik stat 2016 yılının başlarında hizmete girecek"

Adana 33 bin kişilik stadı bekliyor!

Adana'nın yeni stadyumunun temeli için gün sayılıyor. Geçmişten günümüze yetenekli sporcular yetiştiren, Milli Takımlara teknik adamlar çıkaran Adana, futbolda kariyer yapmış kişilerin yetiştiği bir bölge olarak ön plana çıkıyor.

Yeni Adana Stadı'nın inşaatında son aşamaya gelindi!

UEFA standartlarındaki 33 bin kişilik yeni Adana Stadı'nın inşaatı tamamlanıyor. Stadın koltuk renkleri ve sayısı da belli oldu.

Adana'nın yeni stadı için geri sayım!

Adanalı sporseverlerin büyük bir heyecanla beklediği yeni stat bölgenin göz bebeği haline gelecek. AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Stat gelecek sezon hizmete girecek” diye konuştu. 

Yeni Adana Stadı ne zaman açılacak?

Yeni Adana Stadının faaliyete gireceği tarihi meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Kocuk, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Adana Stadı inşaatında son durum!

İnşaat çalışmaları devam eden Adana Stadı'nda incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu,Adana Stadı'nın çok ileri bir seviyeye geldiğini söyledi...

Adana’nın yeni stadı 2 aya hazır!

Adana'da yapımına 2014 yılında başlanan, UEFA ve FIFA standartlarındaki yeni stadın inşaatında sona yaklaşıldı. 33 bin kişi kapasiteli stadyumun 2 aya hizmete açılması planlanıyor.

Adana Şehir Stadı'nın inşaatında son durum!

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, inşaatı devam eden Adana Şehir Stadı'nda incelemelerde bulundu. Demirtaş, 33 bin seyirci kapasiteli stadın kentin 50 yıllık tesis sorununu çözeceğini dile getirdi.

Adana Stadı'nın yüzde 90'ı tamamlandı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, UEFA ve FIFA standartlarına uygun, 6 katlı inşa edilen Yeni Adana Stadı'na ilişkin açıklamalar yaptı. 

Adana Stadı'nda inşaat sürüyor!

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yeni stat inşaatında olası aksaklıkların bildirilmesi konusunda müteahhit firma yetkililerine talimatı verdi.

Adana Stadının yapım süreci meclis gündeminde!

Adana Stadının yapım süreci mecliste konu oldu. CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Adana Stadı ile ilgili soru önergesi hazırladı..

Adana Stadı ne zaman tamamlanacak?

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, yapımına 2014 yılında başlanan ve 2016 yılında hizmete açılacağı belirtilen stadyumdaki belirsizliğin devam ettiğini söyledi.

Adana'nın yeni stadı yıl sonunda tamamlanacak!

Yaklaşık 102 dönüm arazide 43 dönüm üzerine inşa edilen Adana'nın yeni stadı yıl sonunda tamamlanacak.

Adana 5 Ocak Stadı yıkılacak mı?

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, tarihi yapısı, kentin tam ortasında yer alan ulaşım kolaylığıyla öne çıkan 5 Ocak Stadı’nın yerinde kalması gerektiğini söyledi.

Adana'nın yeni stadı şehre estetik katacak!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, inşaatı devam eden stadyumu gezdi. Başkan Sözlü, stadyumun Adana’nın uzun yıllardır süre gelen büyük bir ihtiyacını karşılayacağını belirtti

Adana stadı

Adana stadı Adana stadı

Adana'nın Merkez Sarıçam ilçesinde yaklaşık 4 yıldır yapımı devam eden Adana'nın yeni stadyumunu 2018-2019 sezonunun ikinci yarısına yetiştirilecek. Stadyumda, sosyal donatıların yanı sıra 10 asansör, 2 yürüyen merpen, 104 turnike, basın ve VIP tribünü bulunacak.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, yaklaşık 102 dönüm arazinin 43 dönümünde inşa edilen stat, çim zeminden itibaren 6 kat yüksekliğinde, 33 bin kişi kapasiteli olarak dizayn edildi. Statta, 2018-2019 sezonunun ikinci yarısına yetişebilmesi için çok sayıda işçinin 24 saat esasına göre vardiyalı çalışıyor. 

Mimari olarak engellilerin de rahatça kullanabileceği, 172 kişilik engelli bölümü ve 172 refakatçi koltuğunun bulunacağı şekilde inşa edilen statın çevresinde 431'i kapalı, toplam bin 444 araçlık otopark bulunuyor. Ayrıca, 9 engelli, 34 erkek, 34 kadın tuvaletinin, kadın ve erkekler için ayrı ayrı...